Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan lehetnék mérsékelt...

Hogyan lehetnék mérsékelt alkoholfogyasztó?

Figyelt kérdés

3 éve nem ittam egyetlen csepp alkoholt sem és arra gondoltam, hogy valami azért kellene. Utálom a sört és a bort is.


A tömény italok (vodka pl) narancslével felhígítva évekkel ezelőtt nagyon bejött. Gyűlöltem az ízét, de annyira fantasztikusan éreztem magam tőle, hogy még másnapos se voltam. Viszont attól félek, hogy esetleg rászoknék és szétrombolnám vele a szervezetem.


Szeretném néha alkohollal ,,feltuningolva" érezni magam, mondjuk úgy 2 havonta..


Tudnátok valamit javasolni? Köszönöm! :)



2016. aug. 15. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon rákell szokni, aztán meg csökkenteni, mérsékelni kell.
2016. aug. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értelmes válasz? Köszi!
2016. aug. 17. 01:44
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


"A legtöbb felnőtt számára a mérsékelt alkoholfogyasztás – férfiaknál nem több, mint két ital, nőknél és idősebbeknél nem több mint egy – viszonylag veszélytelen. (Egy ital kb. 0,5 dl. tömény italt, 1,5 dl. bort, 4 dl. sört jelent – mindegyik kb. 0,15 dl. alkoholt tartalmaz.) Azonban a mérsékelt fogyasztás az egyik vége annak az ösvénynek, melyen az ember elindul az alkohol abúzuson át az alkoholfüggőség felé."

innen:

[link]

2016. aug. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


" (Egy ital kb. 0,5 dl. tömény italt, 1,5 dl. bort, 4 dl. sört jelent – mindegyik kb. 0,15 dl. alkoholt tartalmaz.)" Utálom az ilyen igénytelen, trehány megfogalmazásokat. Milyen időtávlatokba bocsájtva könyörgöm? Naponta, hetente, havonta? Hatalmas különbség van közöttük és egy piálásban nem jártas személy számára egyáltalán nem automatikus, hogy ezt napi felbontásban kellene értelmezni.


A cikk íróját páros lábbal rúgnám ki a pozíciójából.

2016. aug. 23. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!