Mennyi alkoholt kell inni ahoz hogy ne emlékezzek semmire?
Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi hogy mennyi alkoholt kell inni ahoz hogy ne emlékezzek semmire?
Mennyi százaléknak kell lenni a véralkohol szintnek?
2016. jún. 10. 08:19
11/14 anonim válasza:
Nekem egyszer volt, hogy szilveszterkor kiesett a fél éjszaka, az akkori receptem: fél liter vodka, egy pohárka martini, egy tequila sunrise, 2vodkaburn shot, pezsgo termeszetesen, key pohar whisky...kicsit sok piat kevertem ossze azon az esten, de igy is foltokban megmaradt es beugrott hogy "jaaa tenyleg emlekszem"
es szerencsere volt aki vigyazzon ram szoval asszem nem csinaltam semmi hulyeseget
12/14 anonim válasza:
Nem tudom, mert arra sem emlékszem, hogy mennyit ittam. :-))
13/14 anonim válasza:
0.2% véralkohol szint felett lehetséges a memóriavesztés. De ez csak egy lehetséges mellékhatás, nem biztos, hogy elő fog fordulni. És ez nem is úgy működik, hogy eléri a véralkohol szinted ezt a szintet, aztán "kikapcsol" az agyad és nem emlékszel semmire. Az is lehet, hogy ennél is többet iszol, mégis minden tiszta marad. De az is lehet, hogy kevesebbet és mégis kiesnek dolgok az emlékezetedből. Szóval ez csak egy viszonylagos határérték. És hogy mennyit kell ehhez inni? Hát az meg nagyon változó, mert alacsony alkoholtartalmú italból (pl. sör) nagyon sokat, magas alkohol tartalmúból meg viszonylag kevés is elég, ha rövid időn belül fogyasztod el. De egyébként teljesen biztos, hogy alkati kérdés is a dolog, mert én ismerek olyan embert, akivel még soha nem történt meg, hogy memóriazavarosra itta volna magát, pedig ivott annyit, hogy szó szerint beleszédült az árokba és elaludt és pofozásra sem ébredt fel. Mégis emlékezett másnap mindenre. Én meg olyan vagyok, hogy képes vagyok egész éjszaka talpon maradni és józannak látszani, mégis van olyan, hogy másnap reggel jövök rá, hogy néhány fél-egy óra ki-ki esett az emlékezetemből, és foglamam sincs, hogy kerültünk el pl. az egyik szórakozóhelyről a másikra vagy kikkel találkoztunk útközben stb... :)
14/14 anonim válasza:
Ugyanazt tudom mondani, mint a 10-es.
Viszont Frontinból sikerült már annyit bevenni, hogy kiestek képkockák...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!