Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az, hogy indőnként...

Miért van az, hogy indőnként jobban hat az alkohol?

Figyelt kérdés
2 héten belül egyik este simán megiszom 3 korsó búzasört, 1 vodkát és egy fél koktélt anélkül hogy szédülnék, másik este 3 doboz világos sörtől szédülök és hányok. Mi lehet az oka? (gyógyszert nem szedek, nem menstruáltam egyik alkalommal sem, nem vagyok terhes és biztos hogy senki nem rakott semmit a piámba) 19/L
2014. dec. 22. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Függ attól is, hogy mit, mennyit és mikor ettél utoljára.
2014. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is, hogy mennyire vagy kimerülve fizikailag, vagy szellemileg, vagy minkét módon.

Függ attól, hogy rejtőzik-e benned valami kis betegség, akár egy megfázás szerű, vagy csak éppen a szervezeted immunrendszere ki van téve a környezeti hatásoknak így télen.

Függ attól is, hogy mennyi víz van a szervezetedben.

Függ a 3 világos sör minőségétől és szavatosságától is. :)

2014. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A miértje a máj méregtelenítő teljesítményében keresendő.
2014. dec. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolók nagyon jól leírták, kaja, pihentség és az hogy beteg vagy-e sokat számít, továbbá az is hogy mennyi alkoholmenteset iszol mellé, meg a lelkiállapottól is függ. Én is volt hogy álmosan fáradtan betegen szar kedvvel kevés kajával elmentem inni megittam 1 óra alatt 2 deci vodkát és szarul voltam, és olyan is előfordult hogy kipihenten zsíros kajával jóllakva jó kedvvel és fél liter vízzel megittam 1 óra alatt 4 deci vodkát és egy nagyfröccsöt és alapozásnak volt csak elég. Ezeket érdemes betartani piáláskor, ha meg vagy fázva ne igyál, és mindenképp egyél rendesen előtte, ha töményet vagy bort iszol akkor meg mindenképp igyál alkoholmenteset is mert hamar dehidratált leszel, ha nem.
2014. dec. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nagyon sok mindentől függ. Múlt héten egy este összeültünk filmet nézni két lakótársammal. Előtte egész nap szaladgáltam minden felé és szinte alig ettem. A film alatt megittunk egy feles pálinkát egy 0,33-as sört és elképesztő hányingerem támadt. Majdnem összehánytam a lakótársam szobáját. Be kellett hoznom egy lavort, kinyitottuk az ablakot szellőztetni és behoztam magamhoz egy tál apróhúst és azt eszegettem a film közben, fekvő helyzetben.


És ez csak egy példa volt. Tényleg nagyon sok külső tényező szerepet játszhat abban, hogy éppen milyen hatással van rád az alkohol.


21/F

2014. dec. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek :) valószínűleg a fáradtság, a vacsora hiánya és e bűnrossz sör volt a hibás.
2014. dec. 23. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!