Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Antibiotikum + alkohol, hol...

Antibiotikum + alkohol, hol találok biztos információkat?

Figyelt kérdés
Amit lehetett már itt végigolvastam, de pontosan egyik sem adta meg a választ. Sokan írták, hogy minden gyógyszernél más,de a gyógyszer leírásában nincsen erre vonatkozó rész, az interneten sem találtam konkrétan erre a fajtára vonatkozó információkat. Ráadásul napi 2, ha az estit kihagyom és így megyek el bulizni, lehet gond? Mielőtt jönne ilyen válasz, felnőtt ember vagyok, nem remegek a piáért, de hülyeséget nem akarok csinálni, de időpontilag "rosszkor jött" a betegség... Pár pohár italtól nem akarok rosszul lenni.
2010. jan. 26. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megtalálod a gyógyszerek alkalmazási előiratait és betegtájékoztatóját. Ezekben benne kell legyen az alkohollal történő kölcsönhatás, ha van ilyen.

2010. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

egy két sört bármelyikre ihatsz. többet ne.

az a baj, hogy a máj bontja le az alkoholt is és a gyógyszert is. ha mind a kettőből nagy mennyiség jut a májba, akkor nem tudja elbontani rendesen. vagy az egyikből vagy a másikból sok lesz a véredben. szóval max. 1-2 sör. antibiotikumból pedig ne hagyj ki egy alkalmat se.

2010. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnézem a linket!
2010. jan. 26. 14:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Pálinkával ne vedd be!

Higgy nekem.

2010. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!