Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A 40 fokos pálinka az már...

A 40 fokos pálinka az már elég erős? Apumnak venném névnapra.

Figyelt kérdés
2014. jún. 6. 22:24
 1/9 oszgergo válasza:
az már éppen elmegy mi ithon 51 fokosat főzünk:D
2014. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem iszok alkoholt, de 50.felett-erős! Nem ???
2014. jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

37,5%-tól legfeljebb 86%-ig pálinka (wikipédia).


http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidit.. Itt megvitatták a %-okat:)

2014. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Erős. Alapból magasabb fokon készül el, de rendszerint higítják 40 fokosra.
2014. jún. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A jobb pálinkákat általában 40 fokra állítják be, mert az a legoptimálisabb az aromák érvényesüléséhez. 40 fok felett az alkohol nagyon előtérbe kerül. Mindenesetre az alkoholszázalék önmagában nem mond semmit a minőségről. Ne erőset, jó minőségűt vegyél!
2014. jún. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Phoney ***** válasza:

Leginkább meggyőződés kérdése, hogy kinek hány fokos az elég erős. Ha apa nem az 50+ fokos házipálinka hívője, akkor elég lesz a 40.



Az ideális szeszfok egyébként az adott pálinkától is függ (azazhogy milyenre finomítják), de a legjobb pálinkák általában 45-47% környékén adják ki a legjobb ízeket.

2014. jún. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

"Van egy különleges neve az 50 fok alatti pálinkáknak: víz"

Tibi atya

2014. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 40 fok az pálinkában igen szelíd. Én a röviditalokat kb ezen a szinten szoktam inni, mert feljebb már minek? Ittam egyszer igazi gyümölcsös 60 fokos pálinkát, a gyümölcsből semmit nem éreztem, de azt hittem kiugranak a szemeim :D (kis túlzással).
2014. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mi 48 fokra szoktuk beállítani mindig ! A barackpálinkánk az olyan mintha lekvárt innál ! :D

És a többin is nagyon érezni hogy milyen gyümölcsből van ! De ahány ház annyi szokás ,valaki gyengébben valaki erősebben szereti !

2014. jún. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!