Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy kupica pálinka után...

Egy kupica pálinka után tényleg jobban tud gondolkodni az ember?

Figyelt kérdés
Nővérem éretségi előtt 1 kupica pálinkát ivott és 5ösre érettségizett.Valóban igaz az , hogy ha megiszol egy kupica pálinkát vagy valamilyen tömény italt, alkoholos italt, nem berugásig iszol csak egy keveset, akkor jobban dolgoznak az agysejteit(mielőtt elpusztulnának gondolom:D)

2014. máj. 29. 16:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
83%
Igen, az erős italok serkentik a sejtek működését -felszáll a fejedbe- szokták mondani. Valamint adrenalint is termel, amely a vérkeringésed gyorsítja, így igen, hatékonyabb lehetsz
2014. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Ez rendben van.A vizsgadrukkot elmulasztja a kis mennyiségü alkohol

de mindenkire másként hat,úgyhogy nem vizsga elõtt kell kipróbálni,

mert még valaki összekeveri Lenint Lennonnal.

2014. máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Hát ha nem is tud jobban gondolkodni tőle, de legalább ő elhiszi magáról. :)
2014. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
A zén időmbe az úgy vót, hogy ha tanútt a zember, akkó kis mennyiségű szesz jó tett, ha nem tanútt, akkó nem annyira.
2014. máj. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%

A nővéred pálinka nélkül is 5-ösre érettségizett volna.


Igen csak jó úton halad, ha a stressz helyzeteket már 18 évesen piával akarja oldani!

2014. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Segíthetett neki, mert a pálesz oldja a stresszt, így megakadályozza azt, hogy amiatt zavarodj össze és bizonyos mértékben az agyműködést is serkentheti, de inkább az előbbi a mérvadó. De attól, hogy megiszod, okosabb nem leszel, úgyis csak annyit fogsz tudni, amennyit megtanultál.
2014. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
#4 Az utóbbi esetben a nagy mennyiségű szeszhez kell fordulni, de nem vizsga előtt, hanem utána. :))
2014. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

Velem történt:

Mindig is jó voltam infóból, de érettségi előtti nap, este nyolckor rájöttem, hogy hozzá sem tudok szagolni az Access-hez, elfelejtettem. Na rajta, elkezdtem tanulni netes anyagok alapján. Egy ideig ment is, de a 3. feladatnál az agyam egyszerűen felmondta a szolgálatot, legalább 20szor elolvastam a feladatot, de nem jutott el a tudatomig, hogy mit is akar jelenteni. Volt nagy idegeskedés, asztalcsapkodás. Valamit ki kellett találni. Épp volt bontva egy üveg minőségi édes fehér, lehúztam jó egy decit (3 éves kései szüretelésű Hárslevelű-Furmint, elég ütős), aztán kimentem 5 percre a friss levegőre. Utána ment minden, mint a karikacsapás.

2014. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
87%
En egy liter utan, barmilyen nyelven beszelek!!!!! Es meg is ertem amit mondanak. Szovel minnel tobb annál jobb. (y)
2014. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A párom 1-2 feles után jobban tud fordítani, s ugyanezt tapasztaltam én is egyszer, olyan jó német teszteket sosem írtam (nem vizsga volt, csak fájt a fogam és le akartam foglalni magam :D)... Ez egyetlen eset volt részemről, ezt leszámítva semmi ilyesmit nem éreztem, igaz, ha iszom, az számomra relaxáció, eszembe sincs szellemi magaslatokkal próbálkozni :D
2014. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!