Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Igaz, hogy ha fülbe alkoholt...

Igaz, hogy ha fülbe alkoholt csepegtetnek, legalább olyan hatása lesz, mintha az illető ivott volna?

Figyelt kérdés
És ha igaz, akkor pontosan mit, és mennyit kell csepegtetnI? Nincs semmi káros hatása?
2008. júl. 26. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag régen a kupecok a lovakat rúgatták be ilyen módon, hogy pálinkát öntöttek a fülükbe! Pont olyan hatása van náluk, mint az embernél, erősebbnek érzik magukat tőle, jobban szerepelnek eladáskor.

Nekem mindig mende-mondának tűnt az egész.


Anyám régen svéd cseppel kezelte a fülét. Antialkoholista, ha valakinek, akkor neki aztán be kellett volna rúgnia tőle, de sose láttam részegnek!

2008. júl. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt: azért kellet a lovaknak a fülébe önteni a szeszt, hogy a lehelletén ne érezze a vevő!
2008. júl. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sejtem mi igaz ebből. A fülben van egy fülkürt nevű kis járat, ami a torokba szájadzik. Így összeköttetésben van a belső fül levegőtartalma a külső nyomással, a feladata ezt kiegyenlíteni, nehogy károsodjon a fül a nyomáskülönbségtől. Na de szerintem ha a lovakat így itatták le, akkor előbb fel kellett szúrni a fülüket, mert ez a fülkürt a dobháttya mögött van. Habár azt nem tudom, a lovaknak van-e dobhártyájuk. Visszatérve...szerintem embert így biztosan nem lehet berúgatni, hiszen ami kis mennyiség lefolyna ott, az kevés. Nomeg jó alaposan roncsolna ott belül mindent, szerintem.Nomeg előbb fel kell szúrni a fület, ami halláskárosodáshoz (vagy süketséghez)vezethet, meg fáj is. Ennyi.
2008. júl. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hidd el, hogy hatásos. elég egy-két csepp, az állítólag egy felesnek felel meg. mi mindig így csináljuk. iszunk előtte egy-két sört, vagy felest, aztán cseppentünk, és jóval ittasabbnak érzed magad.
2011. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!