Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kezdő whiskyzőnek mennyire...

Kezdő whiskyzőnek mennyire éri meg egy Blue Label?

Figyelt kérdés

2013. dec. 31. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
??? A whiskyzők valami gyakorlat szerint vannak osztályozva? Mi az, hogy "megéri"? Mit szeretnék, jót inni, vagy csak berúgni?
2013. dec. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jót inni, mindig csak keveset iszom, 2-3 jégkockával.
2014. jan. 1. 01:21
 3/10 A kérdező kommentje:
A kérdés az érezném e a külömbséget.
2014. jan. 1. 01:22
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Éreznéd.
2014. jan. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Phoney ***** válasza:
100%
Csúnya pénzkidobás. „Kezdőnek” 10 fölött eleve kár költeni egy whiskyre, mert kb. ez az a szint, ahol garantáltan elveszti a fonalat, de a blue label alapvetően sem éri meg az árát, hanem veblen-áru, arra jó, hogy megmutasd, mekkora gazdag vagy. Ilyen blendeket lényegesen olcsóbban is kapsz.
2014. jan. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Én amondó vagyok, hogy ha ritkán rúgsz be, akkor is elég egy jó Chivas Regalt meginnod, ha azt szeretnéd, hogy másnap ne fájjon a fejed. (Mondjuk egész éjszakára is elégnek kell lennie egy 0,375 literesnek.) De nagyon fontos, hogy ne igyál hozzá cukros h*lyeségeket, pl. kólát, hanem csak ugyanannyi vizet. (Ami csapvíz és nem hűtött, tehát pl. "asztali víz".) De, ha jól esik, akkor ihatod jéggel is vagy hideg vízzel. Lényeg, hogy nem kell 40%-kal maratnod a torkod. A skótok nem teszik ezt, hanem h*lyének néznek minket. Olyan, mintha valaki a magyar málnaszörpöt hígítás nélkül inná. Úgy nem finom, mert tömény. 20%-osra hígítva pedig viszonylag finom.

Összegezve: 1., csakis nem-alkoholistának éri meg minőségi whiskyt inni; 2., szerintem egy kiváló minőségű 6 éves whiskyvel is szuper hatást tudsz elérni (akár egy sima Ballantines-sal is), tehát, ha nem akarsz direkt költekezni, akkor felesleges.

Ez olyan kérdés, mintha azt kérdeznéd, hogy inkább Volkswagennel járj vagy inkább Lamborghinivel? Az első is tökéletesen megfelel. De, ha azt kérdeznéd, hogy tömegközlekedés vagy Lamborghini, akkor inkább az utóbbi. (Rosszat soha ne igyál, mert akkor jön a csőlátás és másnap a fejfájás. Egy jó piától másnap nem fáj a fejed!) Ui.: és remélhetőleg nem is dohányzol! akkor még jobban leszel másnap.

2014. jan. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkán iszom a tavasstal cett butbon 0,7 literes MOST(ma) fogyott el és nem egyedül ittam. Ha részegre iszom magam akkor sör+ wkisky jéggel.
2014. jan. 1. 02:48
 8/10 A kérdező kommentje:

A red label pl nem igazán jön be.

Amire gondoltam még az az Evan Williams, Ardbag (10 éves) és a Ben Riach. Tudom, hogy nagyon mások, de nem baj. Szeretnék minél többet kipróbálni, hogy megtaláljak a kedvencem és persze viszonyítási alap gyűjtés.

2014. jan. 1. 02:53
 9/10 A kérdező kommentje:
Ritkán iszom, mégritkábban rugok be.
2014. jan. 1. 02:53
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Vegyél egy Jack Daniels-t 4500ft-ért már van 0.7 literes. Az egy fasza whiskey.
2014. jan. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!