Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ízvilágában melyik másik sör...

Ízvilágában melyik másik sör hasonlít a legjobban a Gösser-re?

Figyelt kérdés

Van egy étel, amit el szoktam készíteni. Kitapasztaltam, hogy a Gösser-rel nagyon finom.

Gondban vagyok, mert a közeli boltban nem kapható Gösser, melyik sörmárka (-fajta) az, amelyik a legjobban hasonlít rá?


(Amúgy egyáltalán nem iszom alkoholt, a kísérletezgetést inkább kihagynám... :D)



2012. okt. 6. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a Heineken.Én semmi különbséget nem éreztem köztük.
2012. okt. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!:))


Van itthon egy Gösser - csak meg fogom kóstolni magát a sört is - és majd megkóstolom a Heinekent is meg az ételt is majd kipróbálom vele...

Nagyon kiváncsi leszek majd az eredményekre, hogy érzek-e esetleg különbséget. :)

2012. okt. 6. 10:31
 3/8 anonim ***** válasza:

azért nem érzel különbséget, mert mind a heinekent, mind a gössert itt főzik sopronban, ugyanabból a vízből :)

ha karácsonykor kinn jársz a bécsi vásárban, valami közértből szerezz egy igazi gössert, ott olyantat adnak, na azzal próbáld ki az étkeket. ha pediglen vevő vagy arra hogy ehhez az ételhez ez ahhoz meg amz illik, akkor itt nézz körbe alkalomadtán : www.venenum.hu

2012. okt. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy melyikőnknek is szántad, amit most írtál, azért én most válaszolok :)


Óh köszönöm a tippet, de nem hinném, hogy külföldre és valamilyen extra helyre mennék sört venni 1 kg csirkecombhoz.

Régen olcsóbb sörökkel is próbáltam az ételt és szerintem úgy is finom volt, de én mint teljesen laikus is érzem, hogy lágyabb íze van a Gössernek. Lehet, hogy egy nagy sörivó azt mondaná, hogy ő már nem is érzi, tehát csakis Kőbányait tegyek bele, mert úgy jó... :D


Elhiszem, hogy amiket ajánlasz jobb sörök, de nekem azt hiszem meg fogja tenni a 150-300 ft-os sör is és a sarki ABC... :) :)


És hát a recept arról szól, hogy egy-két dologgal még megbolondítva, de lényegében a sörben sül-párolódik a hús, úgy tudom hungarikum recept... :D, nem közismert.


Inni mellé biztosan nem innék még sört vagy bármi mást - akárki is mondaná - bőven elég nekem annyi, amennyit abban érzek. :)

2012. okt. 12. 19:43
 5/8 A kérdező kommentje:

Jah... annyira nem vagyunk sörösek (sem), hogy az ételhez egy fél doboz sör kell, a másik felét ki szoktuk önteni, mert a párom is és én is ihatatlanul keserűnek érezzük még a Gössert is... :D


Életemben nem sokszor (kb 15-ször) kóstoltam alkoholos italt, egyetlenre mondtam azt, hogy na ez finom. Az egy háznál készül egri bikavér volt (Egerben), de abból sem kértem repetát... :D

Na vannak ilyen emberek is, mint én... :D :D :D

2012. okt. 12. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
jáá közben leesett. a belga söröket azért ajánlottam neked, mert teljesen más ízvilágot képviselnek, mint aimket a boltban kapsz sörként. még akkoris ha ez nehezen hihető.
2012. okt. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Abszolút elhiszem neked, hogy más ízvilágúak és jobbak, finomabbak is - jobb minőségűek. Lehet, hogy majd egyszer kipróbálom. ;)
2012. okt. 21. 21:22
 8/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam Heinekennel az ételt, sajnos sokkal kesernyésebb íze van, mint a Gössernek... nekem így már "erős" az íze. Maradok a Gössernél. :)
2013. jan. 13. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!