Mármint a kormányok szempontjából értem,hiszen adómentesen adják el a főzők a főzött szeszt ahelyett,hogy az emberek a boltban vennék jól adózva,de ezt törvény szerint is ezzel magyarázzák?
Tudtommal van valami korlát,hogy mennyit szabad főzni nem?
Na meg mi van a többivel ami nem gyümölcsből van?pl Whiskey?
Amúgy nem mintha főzni akarnák bármit is,csak most nézem a Cefrekirályokat a Discoveryn és érdekel a téma,hogy miért üldözik őket annyira:D
(tudom,hogy az USA-ban mások a törvények erre vonatkozóan,de azért ad valami támpontot)
2012. aug. 18. 18:41
4/7 anonim válasza:
Nem illegális a házi szeszfőzés! A "megfelelő" felszerelés viszont elég drága, és meg sem közelíti egy rendes pálinkafőző technológiáját. Csak cefrefőző edényt és hűtőt tartalmaznak, nincs finomító üst, nincs fokoló benne. A cefréből lefőzött szesz kb.: 20 fokos lehet azt még utána egy finomító üstben újra kell főzni és úgy kapjuk meg a megfelelő minőségű pálinkát, és közben folyamatosan fokolni kell! Sem a cefréből lefőtt szeszt, sem a finomításból lefőtt kész pálinkát nem szabad 10 - 15 fok alá engedni, a többi már hulladék. 43 hektoliterfokig adómentes a pálinka főzés. A bérfőzők nem adják el a főzött szeszt, azt a főzető a saját cefréjéből főzeti és bérfőzési díjat fizet a bérfőzőnek. Az adómentesen főzött pálinkát viszont tilos eladni! A cefre nem tartalmazhat cukorból vagy mézből származó szeszt. Bővebb jogi hátteréről szerintem egy bérfőzőnél tájékozódj.
2012. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Igen minden országban másak az erre vonatkozó törvények. A whiskey például gabonából van, aminek a kereskedelmi forgalmazása azért törvényes mert megfizetik utána a jövedéki adót amit a zárjegy igazol.
2012. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Nem illegális a pálinkázás.Ha van cefre fád és cefre hordód megérleled a matériát és elviszed kifőzetni.Bort,mustot is nyugodtan csinálhatsz otthon.
2012. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 Phoney válasza:
Igen, a kormányok ezzel „magyarázzák”, ugyanis ez az oka, célja. A tömény italok fogyasztását már jó ideje mindenhol adóhoz kötik. Ennek megvan az az előnye is, hogy az adóterhek egy jelentős részét azok fizetik, akik isznak. Egy 7 dl-es 40%-os tömény árában majdnem ezer Ft adó van (ha kommersz, akkor több is). Ha mindenki orrba-szájba gyártaná otthon a cukor- gabona- meg egyéb szeszt gyakorlatilag ingyen, akkor más adó kellene helyette, pl. megemelnék az SZJA-t.
Meg persze van egészségügyi vonatkozása is a tilalomnak, mert hozzáértés nélkül elég könnyű többé-kevésbé ártalmas szeszt főzni. Nem annyiból áll a szakma, hogy el kell venni a rézelejét:)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!