Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ez az ital ihato almabor vagy...

Ez az ital ihato almabor vagy romlott almale? (Vagy esetleg mas? )

Figyelt kérdés

Tavasszal kaptunk telröl maradt (telen beerö) Joanatan almat. Almalet akartam belöle csinalni, a következö recept szerint: (csak "elrettentesül" leirom :))

Gyümölcscentrifugaval felapritott alma, le es husa is benne, ehhez citromsavat keverni, es natriumbenzoatot. En natriumbenzoat nelkül csinaltam, mivel a gyogyszertarban nem adtak ilyen celra, mondvan, ez veszelyes (valoban, ha nem pontosan adagoljak), es enelküli receptet viszont nem talaltam. 4 napig kell allni hagyni es naponta jol felkeverni, ezutan szürtem le, cukroztam es az üvegekbe, es a sütöben sterilizalni 100 fokon. Legmentes üvegek hianyaban normal csavaros üvegekben, a regi ujsagpapiros-konyharuhas modszerrel. 3 het mulva, kicsomagolva az ujsagpapirokbol, erjedt ital (almabor?) lett belöle. Az összesböl, tehat kb 10 liter. Konkretan: az üveg megnyitasa utan kifutott mindjart a tartalom fele. (Az elsö utan a mosogato felett bontogattam.)

A ki nem futott kb 5 literre vonatkozik a kerdesem, hogy ez most okozhat-e barkinek egeszsegi gondot, vagy közönseges almabor lett? En egyaltalan nem iszom, de a rokonsagban akadnak, akik örülnenek, ha almabor - egeszsegi problemat viszont nem szeretnek senkinek.



2012. máj. 23. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez még messze áll az almabortól.Sokkal inkább cefre.

Mellesleg megjegyzem nátrium benzoátot minden boltban kapni lehet.

2012. máj. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az nem almabor, nem hiszem hogy túl jó íze lenne. Viszont fosatni fosat az biztos.
2012. máj. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:
Egy előzőleg sterilizált, levegőből belekerült vadélesztőktől megerjedt almadarától sok jót ne várj. Az íze valószínűleg rossz, talán alkohol sincs benne túl sok, és mindenféle „szemét” erjedhetett benne, köztük metanol is. 1 pohárral biztos nem árt meg, de nagyobb mennyiségben nem mernék inni belőle egyszerre (pedig sok mindent meg merek inni:)
2012. máj. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tul biztato... :(
2012. máj. 24. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!