Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a neve, annak az italnak,...

Mi a neve, annak az italnak, amit sós szélű pohárba öntenek, miután megittad, egy szelet citromba "kell harapnod"?

Figyelt kérdés
Köszi a segítséget!
2009. máj. 26. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
tequila
2009. máj. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2009. máj. 26. 17:19
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
:D
2009. máj. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Martinit szokták úgy inni,hogy a pohár szélét kristálycukorba mártják.


A tequilát tudtommal úgy hogy a kezfejedet megnyalod vagy citrommal "benedvesíted" és sót szórsz rá.

2009. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tequila-t szokták úgy is, ahogy a kérdező írta! Nem csak a "kézfejről lenyaljuk a sót" verzió létezik!
2009. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább a martinit szokták így ,egy kis olajbogyóval megspékelve :)
2009. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Látom vannak félreértések a fogyasztással kapcsolatban, tehát:


A pálinkás poharakba töltött hűtetlen tequilához sót, és citromot (ha tequila silverről van szó) illetve fahéjat és narancsot szolgálnak fel (tequila gold esetében). Az eredeti recept szerint először a kezünkre szórt sót/fahéjat nyaljuk le, majd utána gyorsan beleharapunk a citromba/narancsba, és végül lehajtjuk a nedűt is.

2009. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én voltam már olyan helyen, ahol sós szélű pohárba töltötték a tequilát úgy kellett meginni, majd citromba harapni! Szóval ennyit a fogyasztási szokásokról!
2009. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a "hivatalos", vagy ha úgy tetszik: eredeti-ajánlott fogyasztási szokást írtam le, az más kérdés, hogy vannak olyan szórakozó helyek ahol még ezzel sincsenek teljes mértékben tisztában és máshogy szolgálják fel, mint azt ahogy illene..
2009. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!