Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen "ritka" pálinkák...

Milyen "ritka" pálinkák vannak? Hol lehet őket beszerezni?

Figyelt kérdés

Van csalánpálinka, rózsapálinka, diópálinka, zsályapálinka.

Milyen hasonlókat ismertek? Ezeket hol lehet beszerezni?


A neten sok helyen olvasom, hogy "olyat kellene venni", de igazából senki nem tudja, hogy hol lehet. Ráadásul még a Google sem a barátom.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ezek városi legendák.


2011. nov. 27. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

csipke bogyó,meggy , áfonya, ezeket vagy háznál kapod meg. Amit elég nehéz felderiteni.

Amit esetleg megprobálhatsz: FINN ital kerskedés.

Karácsonyi vásárokban szoktak ilyenek lenni..

2011. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
som, gránátalma.Agárdi pálinkaházban keresgélj.
2011. nov. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

paprika pálinka auchanban vagy a coraban vettem

méz (nem mézes!) pálinka, méhész ismerősöm készítette

2011. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Phoney ***** válasza:
100%

Ilyen néven biztosan sehol nem találod meg őket, mert 1. a pálinkát gyümölcsből főzik, 2. ezeknek nem csalán és stb az alapanyaga, hanem csak azzal ízesítik. Ilyeneket főleg házilag csinálnak.


A „pálinka” név meg egyrészt azért ragadt rájuk, mert régen minden töményet valamilyen pálinkának neveztek (globalizáció híján úgyis lényegtelen volt), másrészt pedig általában pálinkából csinálták őket (mivel mást nem is nagyon főztek).

2011. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tudom,hogy régi poszt,de ha még érdekel,akkor én készítek neked olyan páleszt amilyet akarsz.
2017. szept. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!