Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen whiskey-vel ajándékozza...

Milyen whiskey-vel ajándékozzam meg magam 18. születésnapom alkalmából?

Figyelt kérdés
Kevesebb mint egy hónap és betöltöm a 18. életévemet, és ebből, az alkalomból szeretném magam megajándékozni egy minőségi,férfias itallal. A következő whiskeyk közül ki meliyket ajánlja és miért? Jim Beam , Jack daniels , johnnie walker , Ballentiens , Glenfiddich . Eddig még csak párszor ittam whisekyt ,tehát nem számítok rutinosnak. 5000 ft / 7dl -nél nem kívánok többet rászánni. Végezetül még az kérdezném,hogy mi a különbség a bourbon és a tenesse whisk(e)y-k között?
2011. máj. 10. 17:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Te se vagy ínyenc (már ami a whiskey-ket illeti).


Ha engem kérdezel, csakis single malt. (Mondhatnék neveket is, de mivel látom, hogy egy 5000-t szánsz rá, abból pedig single malt-ot nem nagyon fogsz kapni.)

2011. máj. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A Tennessee whiskey a Bourbon whiskeytől alapvetően egy szűrési eljárásban tér el, valamint többnyire, de nem kötelezően készül kukoricából. A kukoricából készült Tennessee whiskey jogilag eladható lenne Bourbon whiskeyként is. Csak Tennesseeben készülhet.


Én a skót whiskey-t szeretem, nekem a bourbon nagyon fűszeres.


Ennek megfelelően vennék egy f@sza kis JW black vagy green label-t.

Vagy Chivas Regal-t. Abból létezik 18 éves, és az végül is aktuális lenne nem? :) Mondjuk abból 16.000 körül van egy üveg.

2011. máj. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Első mert te akkora ínyenc voltál már 18 évesen... végig kóstoltad addigra a világ összes whiskey-jét igaz? :D
2011. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Kedves 1. kérdező bocsáss meg ,hogy nem egyből 25 éves whiskey-t fogok venni, nem vagyok millioms , de azért nem is a legsz@rabbat akrom inni. És nem vagyok whiskey szakértő se , ezek küzöl amiket felsoroltam, szerintem mindegyik már iható minőségű. Majd ha 40 éves lennék és lenne saját keresetem, biztos jobbat vennék. Jah és még annyit, hogy nézdd meg miket isznak mostanában (sajnos) a velem egykorúak !
2011. máj. 10. 17:37
 5/22 anonim ***** válasza:
Egy Red Label Johnnie Walkerrel sem fogsz mellé nyúlni, elérhető az ára és nagyon finom. Nekem az egyik kedvencem, pedig már egy befutott 39 éves krapek vagyok.
2011. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ha már a bourbon-t kérdezted:

FOUR ROSES, nekem ez a kedvencem.

2011. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem kóstoltam végig az összest (se akkor se most), de az egyetemen már tudtam mi (és mekkora!!!) a különbség egy single malt és egy JW vagy egy Ballantine's (és nem Ballentiens) között.


Az egyetemen az ultis társaságunknál mindig egy single malt volt a nyertes ajándéka. (Aminek az árát természetesen négyen dobtuk össze és négyen is ittuk meg.)

(Én csak tanácsnak szántam, hogy ha jót akarsz inni, akkor igyál single malt-ot. De felőlem ihatsz tesco gazdaságos viszkit is.)

2011. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Amire egyetemre kerülök remélhetőleg már én is fogom tudni ;)
2011. máj. 10. 18:36
 9/22 Phoney ***** válasza:

5000 Ft-ból a Bushmills-at tartom a legjobbnak. 4100-tól lehet kapni. Esetleg Jameson, szintén lehet találni 4-5e közt, de az szerintem "nőiesebb".


Egyébként Glenfiddich-et tudsz venni 5-ért??? Mert akkor azt:D


Egyébként azért ajánlom őket, mert finomak (ebben az árkategóriában), lehet őket élvezni szobahőmérsékleten is.


Az ír whiskey persze más stílus, mint a bourbon.

2011. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
a gelnfiddich az olyan 9-től kezdődik, már utánna néztem , 12 éves a legfiatalabb belőle, nagyapámnál van egy üveggel , megbeszéltük,hogy érettségi után ketten megisszuk :D
2011. máj. 10. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!