Milyen az alkohol íze és milyen érzés a másnaposság?
Alkohol íze: attól függ, milyen italra gondolsz.
Másnaposság érzése: ahhoz tudnám hasonlítani, amikor beteg az ember, fáj a feje, ideges, semmihez sincs kedve.
Alkohol: minél töményebb, annál inkább hasonlít a körömlakklemosóra. Kicsit égeti a nyelved, akaratlanul is összeborzongsz ha lehúzol valami töményebbet. Az édes piák (pl likőr, édes bor, koktél) gyorsan csúsznak, de nagyon csúnya másnapot csinálnak. Azoknak is van némi alkohol íze, de korántsem olyan durva mint mondjuk a pálinka. Ha egyfélét iszol kevésbé leszel részeg mintha kevernéd. Különösen tömény italokat ne keverj, mert az nagyon üt. A vodkának nincs olyan erős szaga, ezért nem dől az emberből annyira a piaszag, mintha sörözött vagy pálinkázott volna.
A berúgás eleinte beszélős mosolygós, aztán elkezd kicsit hányingered lenni, picit megfordul a világ. Az ilyen ember már kicsit bizonytalanul jár, de teljesen tudatánál van, mindenre emlékszik. A szénsavas italoktól pl. sör, pezsgő, koktélok, ilyenor kissé büfög az ember. Ilyenkor kell leállni az ivással ha nem akarsz hányni. Sok tiszta víz és valami keksz vagy pékáru segít visszafordítani a folyamatot. Emiatt jó ha házibuliba sok kaja van, kevesebb hányást kell takarítani.
Ha még iszol, akkor már súlyos hányingert okoz a felkelés, a fejed nehezebb lesz, szédülsz, és általában behánynak az emberek. Ez az állapot marad lefekvésig/józanodásig. Ha egyszer kihánytad a piát, akkor is még sok esetben lesz még 1-2 köröd a wcben. Ilyenkor olyan az ember mint egy rongybaba, esetenként be-be ájulhat, nem tud állni és nagyon fázik.
Másnaposság:kicsit mintha beteg lennél. Az egész világ olyan ködös, letompul az ember. Van akinek a feje fáj, van akinek a gyomra. Ez enyénenként változik, függ attól is hogy miből mennyit ittál. Az ember hasát marja a bomló alkohol, olyasmi érzés mint amikor valakinek sok a sava.
Ha bortól rúgtál be, ami még ne adj isten roszz minőségű is volt, akkor kicsit fosni is fogsz. Minnél rosszabb a bor, annál inkább.
Tiszta etanol íze rossz (valóban körömlakklemosóra emlékeztet), de a valóban minőségi italok közül EGYIKBEN SEM érezni, ez teszi őket minőségivé.
Persze a tömény párlatok mind marnak valamennyire (a tiszták jobban, az érleltek és a cukrozottak kevésbé), de ami az ízt illeti, én 80%-os szeszt is ismerek, amiben NEM érezni semmiféle alkoholízt.
A nem tömény alkoholok (sörök, borok, gyengébb likőrök) íze éppen ezért legalább annyira változatos, mint az alkoholmenteseké, bár az olcsóak általában ezekből is nagyon hasonlítanak egymásra.
A másnaposság egyik ismert eleme a fejfájás -- ami nem mindig van, nálam például soha -- mellette pedig kimerültség érzete, gyenge gyomor, banbaság érezhető, kicsit hasonlít arra, mikor egyszerűen megbetegszel.
Szerintem ihatsz azért egy kicsit. Borból már 14-16 éves korban sem árt meg egy kisebb pohár (fél-egy deci). Sörből meg van alkoholmentes.
A többit nem akarom ajánlani 18 év alatt.
Na jó, az alkoholmentes sörnek nincs alkohol íze, de apukád söréből egy dl azért lecsúszhat. (
A sör amúgy kesernyés, a bor meg savanykás (száraz), édes-savanyú (félédes) vagy édes (aszúbor).
Igazából nem érdemes vaktában megkóstolnod, a magyar átlagembernek nem telik értelmes italokra, vagy legalábbis nem szánja rájuk a pénzt. (Talán még a söröknél a legjobb a helyzet, de ott sem fényes.)
Ezért is állítják közülük sokan, hogy minden alkoholos ital rossz ízű és csak a hatásáért lehet szeretni, pedig ez igen nagy marhaság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!