Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ittatok már jó magyar sört?

Ittatok már jó magyar sört?

Figyelt kérdés
Én még csak egyet a Békésszentandrásit,na jó talán még a Drehert.
2011. jan. 30. 20:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
30%

Magyarországon a Dreher az egyetlen, amit én sör néven futtatnék :D

18/L

2011. jan. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Ja és megjegyzem még, hogy a Soproni és a Dreher minőségben nem rosszabbak, mint a nagy nevű külföldi sörök(nem a speciális sörökkel hasonlítom, hanem pl. Gösser, Becks, Heineken), az más kérdés hogy vannak olyan sznobok akik kategorikusan elutasítják a hazai márkákat. Ami amúgy azért is vicces, mert van pár sör, aminek a gyártása 99%-ban azonos, azonos gyárban, és külföldi márkanéven megisszák, hazaiként nem.
2011. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Soproni

Régen nagyon szerettem a Borostyánt, de amióta felvásárolta a Borsodi jelentősen romlott az íze, és nem csak szerintem... Pedig az valami isteni volt, ráadásul olcsó is volt még akkor (5 éve 100 Ft volt, a Soproni meg 150 ugyanabban a kocsmában - mindkettő üveges)

2011. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
53%
Borsodi... am meg mindenkinek más a jó nem igaz?
2011. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Szerintem ízlések és pofonok,de akinek a Soproni nem ízlik,az a Heinekent és a Stella Artoist is szarnak tartja,ettől én még nem tartom sznobnak.

Az azonos gyártásról féli igazad van, elég ha a Borsodi által gyártott licensz Spatent felhozzuk példának.Ugyanaz az ihatatlan fémízű,kukoricadarás kotyvalék,mint pl. a Hermann Müller 120 forintos.Holott az eredeti német Spaten a világ egyik legjobbjának számít.Hasonló a helyzet a hazai Hb-val és Löwenbrauval,bár ezek szerintem két fokkal jobban sikerültek.Csak azt nem értem, ez miért jó a német anyamárkának,hogy hazánkban a rosszabb minőséget adják ugyanazon a néven.

Ez olyan,mintha itt is engedéllyel gyárthatnának Porschét,de az anyacég szemet hunyna afölött,hogy hulladékból rakják össze...

2011. jan. 30. 22:09
 16/29 Phoney ***** válasza:

"Csak azt nem értem, ez miért jó a német anyamárkának,hogy hazánkban a rosszabb minőséget adják ugyanazon a néven."


Mert ennyibe nézik az átlagos magyar italkultúrát, és mivel fenntartható az üzlet, gondolom igazuk is van. Van 1-2 sajátossága a magyar italpiacnak (az importot is beleértve), ami arra alapszik (és be is válik), hogy az átlagmagyarnak "mindegy, csak ártson". (Kedvencem ezen belül az importált festékes-aromás finomszesz "absinthe" címkével, amit nálunk akár 8e Ft-ért is el lehet adni:D)


Egyébként korábban csak import söröket vettem (persze nem minden nap), de a Soproni bejött, igaz inkább az ízvilága, mint a minősége miatt.

2011. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Ittam sok helyen kiváló házi sört, az üvegesek közül a Soproni 1895 jön be nagyon.

Illetve Soproni Sörgyár látogatáson csapoltak egy korsóval helyben, kaptunk hozzá egy szenzációson finom pogácsát, azt tartom életem sörének, pedig ittam néhány jófajta seritalt...

2011. jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Az ízvilágról jutott eszembe,hogy a Soproni Fekete Démonban kellemesen csalódtam.Nem egy Gösser Bock,de nagyon kellemes íze van(szerintem).
2011. jan. 30. 22:32
 19/29 anonim ***** válasza:
Hm, nekem épp a Gösser Bock volt az az egyetlen egy sör, amit életemben kiöntöttem. Kb 3500 üveg sör közül :) Barnából nekem a Dreher Bak és az Amstel Bock az etalon.
2011. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Hát igen, meg kell nézni, melyik sört melyik sörgyárban gyártják :) Sörgyár mellett lakom, az egy gyárban gyártott drága sör és az olcsó között sokszor csak a címke a különbség.
2011. jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!