Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Készül shakeres koktél jég...

Phoney kérdése:

Készül shakeres koktél jég nélkül?

Figyelt kérdés
Ha egy recept azt írja, hogy "Shake well and strain into cocktail glass" (jól összerázni és koktélpohárba szűrni), akkor a jég magától értetődő, vagy ilyenkor nem kell a shakerbe?
2010. nov. 29. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
van olyan recept, ahol csak a pohárba raksz jeget, a hozzávalókat pedig shakerben összerázod és aztán beleöntöd a jéggel teli pohárba. és van olyan, h a shakerbe raksz jeget, beleöntöd a hozzávalókat és így együtt összerázod, aztán pohárba szűröd, vagyis a jeget már nem öntöd a pohárba. én így értelmeztem...
2010. nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen tudom, és a pohárba biztos nem kell, de a shakert nem tudom.


(Valószínűleg oda sem, mivel most u.ebben a könyvben találtam egy másik koktélt, ami 100% ugyanaz, csak hozzáteszi, hogy jéggel kell összerázni.)

2010. nov. 29. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:
A jég arra jó, hogy lehűti valamelyest a shakerbe öntött cuccokat, a végén úgyis beleszűröd a pohárba. Meg talán azért is jobb jéggel, mert nem magát a folyadékot rázod fel, mert kicsit felhabozhat akár és úgy lehet nem túl gusztusos.
2010. dec. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

A jég használata mindig kötelező.

Jég nélkül egyébként a shake-elés közben kifolyhat az ital, hiszen hűtés nélkül nem tapad össze megfelelően a shaker.

2010. dec. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!