Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi ideig tartható el...

Mennyi ideig tartható el hűtőben házibor egy sima 2 literes palackban?

Figyelt kérdés

Lehet hogy buta kérdés...kb. egy hónapja kaptuk egy családi borozóból és nem tudom meddig jó...

köszönöm!


2010. nov. 10. 22:09
 1/9 Phoney ***** válasza:
Amíg ízlik. Hagyományos értelemben nem romlik (mert egyszer már kiforrott), de amíg kellemes íze van (vagy ennek híján (:D) hasonlít az eredeti ízre), addig nincs baja.
2010. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából még nem kóstoltuk meg :) Szóval nem tudom milyen volt eredetileg. Mindenesetre lassan megkóstolom :) köszi :)
2010. nov. 10. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:

"Hagyományos értelemben nem romlik (mert egyszer már kiforrott"


Nem a kutyafülit!A boros palack le van zárva, de ha nincs rendesen ledugaszolva és levegőt kap két hét alatt megecetesedik! Nem hallottál róla?

2010. nov. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezekszerint romlott lehet már? Azt hiszem apu kinyitotta megkóstolni...kb. 1 hónapja, amikor megvették
2010. nov. 10. 23:19
 5/9 Phoney ***** válasza:
23:17 -- Ez mondjuk eszembe jutott a válasz után, dehát ha ecetesedik, akkor azt meg nyilván megérzi az ízén a Kedves Fogyasztó, és ha már említettem az ízfaktort, talán van annyi életösztöne, hogy akkor már nem zömpöli be pohárszámra, talán.
2010. nov. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

:) Remélem megérzem, köszi a válaszokat :)

Mondjuk ittam már olyan savanyú nem romlott bort hogy hűha, de majd igyekszem :)

2010. nov. 10. 23:25
 7/9 anonim ***** válasza:
hat attol függ fel van-e bontva.mert ha igen elég hamar meg kéne inni.:P ha nincs kinek adni besegitek.: D
2010. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi :)) sajna lassan fog elfogyni mert szoptatom a kisbabám és szoptatás mellett csak ritkán és picikét lehet inni :) Ezért is kérdeztem, kíváncsi voltam bírja-e még a bor még pár hónapig :)
2010. nov. 11. 21:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Mármint tévesdés ne essék, semmi mást nem iszom csak nagyritkán egy deci bort :)
2010. nov. 11. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!