Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen alkoholoktól puffad...

Milyen alkoholoktól puffad fel idővel az arc?

Figyelt kérdés
Vajon vannak kimondottan olyan alkoholos italok amelyektől felpuffad az arc?

ma 14:43
 1/8 anonim válasza:
25%
Szeretnél kerekebb pofikát?
ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Töménytől eredményesebb szerintem a puffadás
ma 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Mindegy, MILYEN, csak SOK legyen!
ma 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Phoney ***** válasza:
71%

Nincsenek. Nem az ital összetételén múlik, hanem azoktól fog jobban püffedni, amikkel több alkoholt versz be napi/heti szinten, illetve amivel magasabb véralkoholcsúcsokat érsz el. A legtöbb embernek persze a tömények lesznek azok, de attól még a töményet is lehet lassan inni.


Ez az egész "károsabb italfajták" egy áltudományos elképzelés vagy legalábbis tudományos tévedés volt 100+ éve, amikor a hétköznapi orvosi tapasztalat alapján rosszul értelmezték az ok-okozat irányát: látták, hogy a legsúlyosabb alkoholistáknál bizonyos italok jellemzőek, és emiatt azt hitték, hogy az adott italfajták összetétele a baj.

ma 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Így van. Mindemellett persze vannak siettetett erjedések és hosszabb láncú alkoholokat (ún. kozmaolajokat) nagyobb arányban tartalmazó italok emiatt, és van az az előpárlatosság is, aminél ez tényleg számottevő, az úgy valóban egészségtelenebb hosszú távon. És a siettetett erjedésnek, illetve a nem elegendő ideig tisztulni hagyott cefrének magasabb acetaldehid tartalma lesz, ami mondjuk folyamatos ivászat esetén hozzáadódik az addig elfogyasztott alkohol bomlásterméke acetaldehid mennyiséghez, és jobban szétszedi a fejedet, vélhetően még pufókabb leszel. Ha kimondott zöldalmaízt érzel a piában (amiben nincs zöldalma persze), akkor ez a helyzet, és így már részegen lesz esélyed fejet fájlalni.
ma 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Mindegyik hatásos, csak igyál sokat, és sokáig. Szerintem 1-2 év nem elég hozzá. De 10 év már szinte garantált. [link]
ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
6-os: elvileg a két kép közti különbség eléggé ijesztö, de ami nincs megemlítve, hogy ha valaki NEM iszik alkoholt, akkor is kb ennyi különbség lesz tíz év alatt a korábbi kinézetéhez képest.
ma 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
10 év még nem ok a puffadásra, lehet más okai is hogy visszatartja a vizet a szervezet. leeht mindegyik fajtájára igaz de én is bor mellett voksolok mert szerintem engem is az fújt ilyen szépen fel fejben is
ma 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!