Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire édes a Cointreau és...

Mennyire édes a Cointreau és a triple sec?

Figyelt kérdés

Mihez tudnátok hasonlítani?

Van annyira édes, mint a martini?



aug. 23. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
A martini egyáltalán nem édes
aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Likőr úgyhogy elég édes,édesebb mint a Martini.
aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:

Mint a mai erősebb likőrök általában. A nevét onnan kapta, hogy a Cuaracao szárazabb változata volt (Curacao triple sec), mert a 19. századi likőrök sokkal édesebbek voltak. (A Cointreau pedig eredetileg egy triple sec márka, de azóta annyira gagyi kategória lett a triple sec, hogy meg is szűnt a prémium kategória, így az utolsó prémium triple sec, a Cointreau inkább lehagyta ezt a kifejezést.)


"A martini" alatt nyilván a Martini vermutokra gondolsz, ezekből is van vagy ötféle... a Bianco és a Rosso pl. elég édes, de nem annyira, mint a likőrök általában.

aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azért a martinit hoztam fel hasonlításnak, mert számomra, édesszájú nőként nekem a száraz martini baromi édes, tele szoktam nyomni citrommal, úgy iszom (nem vagyok egy nagy iszákos persze).

aug. 24. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!