Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az emberek az alkoholos...

Az emberek az alkoholos italokat miért szeretik a hatásukon kívűl mikor mind keserű és erős?

Figyelt kérdés

Rengeteg cikk, könyv, video van fent hogy ez a bor ezért ilyen finom, vagy az a whiskey azért, és milyen mandulás, meg mangós meg ilyen olyan vaníliás jegyek vannak benne, én meg kapkodom a fejem hogy ezeket a megállapításokat honnan izzadják ki?:D

Ami azért is érdekes mert alapvetőn a markánsan savanyú vagy keserű vagy az erőteljes erejű aromákat mint amilyenek a szeszes/alkoholos italok a természetben ezek az ízek kifejezetten negatív reflexeket kapcsolnak, és az emberek esetében még a tonik is rétegital, viszont a piákat mindenki imájda...

De vajon ha alkoholmentes lenne az összes felsorolt ital akkor is meginnák?

Én ittam pl maker's markot, hennessyt, finlandiát, diplomatico rumot, amik elméletileg jónak számítanak, a rum íze még aránylag fogyasztható volt, de a brutálisan erős 40%-os alkohol teljesen lenyomta és élvezhetetlenné tette, és az fontos kiemelni hogy f@szi vagyok, nem tini, és nem gay, csak nekem kicsit olyanok az alkoholos italok, (főleg a tömények ízre), mint szagra egy technokol ragasztó...



aug. 3. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindenkinek egyforma az ízérzékelése, te így jártál.
aug. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mármint neked;a te ízlelésed és ízlésed szerint ilyenek az italok.Ezt te érzed így.Más meg másként érzékeli..A 40%-os alkoholt például én nem érzem brutálisan erősnek..Éreztem már akár bizonyos tömény italokban mondjuk mazsolára emlékeztető ízt.Vagy érzékeltem rozé borban málnára hajazó ízhatást.
aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A sör mondjuk egy 5%-os az nem erős.Ha meg búzasör,akkor még csak nem is keserű...
aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiérezni hidd el csak sokszor hátul érezni és lecsengés után nem amikor a szádban van.
aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok egy alkoholfogyasztó, sőt! De ittam már olyat amire azt mondtam, finom.
aug. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A hatást és az ízt nem lehet teljesen szétválasztani, egy folyamat, egy élmény az egész. Nem innék sört víz helyett, de amikor sört akarok inni akkor tudom élvezni a sör ízét. Az a kérdés hogy alkoholmentesen is meginnánk-e, ezért szerintem értelmetlen.


Általánosságban ha az alkoholos italok ízéről beszélünk, akkor más alkoholos italokhoz hasonlítjuk őket. Senki nem elmélkedik azon hogy vajon a kakaó vagy a whiskey finomabb.

aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért szeretik, mert finom.
aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
azok csinálják ízért akiknek tényleg kifinomultabb az ízlelése és/vagy szaglása. én pl. olyan helyzetben vagyok hogy az összes sör ugyanolyan sörízű a drágától az legvacakabbig ha azonos típusú világos lager pl. vagy a borok közül annyit tudok megkülönböztetni hogy vörös vagy fehér, nade amiket leírnak címkékre hogy ez az érződik ki belőle, ilyen-olyan gyümölcsös, az sosem volt meg.
aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!