Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A gyümölcsöt meddig szedhetem...

A gyümölcsöt meddig szedhetem 1 hordóba?

Figyelt kérdés
Elkezdtem gyűjteni idén is gyümölcsöt cefrének (szilva) de olyan lassan érik hogy kb 3 hét lesz mire tele lesz a hordó. Nem lesz baja az alkohol fokának hogyha ilyen sokáig nyitogatom és piszkálom?

jún. 18. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a minőség rovására megy. Sokan csinálják és működik de nem a legjobb módszer. Egyszerre van jelen a cefédben az alkohol kepződésért, cukortartalom atalakításáért felelős elesztőgomba és az erjedés befejezését jelentő alkohol tartalom ami megfelelő részarányban már az erjedés folyamatáért felelős elesztőgombákat "kinyirja" szaporodasukat, működési mechanizmusukat gátolja már adott töménységben. Ha más megoldás nincs, hajrá, de a pálesz minőségén ott lesz a lenyomat, nem a legjobb plecsni díj.


Én ezért mindig "beoltom" beindítom az erjedést, nem bízom a véletlenre és megfelelő gyümölcs esetén pektin bontó enzimet is alkalmazom. Gyorsan beért, biztos, telített ízvilágú cefre "illatos" lesz így, kimaxolva a lehetséges max alkoholtartalmat.

jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Legjobb egyszerre elkészìteni a cefrét. Én max 3 napot engedélyezek magamnak gyűjtögetésre. 50-60 literes edélyeket szereztem a 120-asok haz körül túl nagyok ha csak potyog a gyümölcs. 3 hét amit te csinálsz teljesen irreális. Az eleje már kiforr mikor még teszed bele a frisset. Neten találsz olcsón egyszer használt műanyag edényeket.
jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam hogy nem fog így működni a dolog, de nem baj mert amúgyis 60 literes főzöm van szóval akkor szerzek be kisebb hordókat
jún. 19. 19:16
 4/4 mindentudó99 ***** válasza:
Ilyeneket vettem [link]
jún. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!