Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a kedvenc koktélod (2024)?

Mi a kedvenc koktélod (2024)?

Figyelt kérdés
jún. 5. 13:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kimondott kedvencem, de amit még nem írt más az a pina colada.
jún. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Az én top3-as listámon elég közhelyes nevek vannak.

Én nemigen fogyasztok alkoholt, ezért a koktélokat sem alkohollal készítem, de alkoholmentesen nagyon szeretem a mojitót, csak limelé, cukor, mentalevél, szénsavas víz keverékében, inkább limonádéként.

Illetve a saját verziómban szeretem a pina coladat, kókusztej, ananászlé, banán keverékében, mint egyfajta smoothie.

Valamint a blue lagoon koktélt, amit Görögországban ittam, és mindig felidézi nekem az ottlétet.

Ezt úgy készítem, hogy citromlé, alkoholmentes kék curacao szirup (ez azért jó, mert nem kell cukrot feloldani se benne már, és a színét is megadja), úzó, és szénsavas víz. Nagyon frissítő, ánizsos, citrusos, jeges, égszínkék koktél. Tudom, hogy abszolút semmi köze nincs a tenger ízéhez, de mindig úgy érzem, mintha magába az Égei-tengerbe kortyolnék bele a pohárból a fehér jégkockák között.

Sajnos ezt alkoholmentesen nem tudom elkészíteni.

jún. 5. 18:31
 13/15 anonim ***** válasza:

A Negroni.


Nem vagyok nagy iszákos, illetve az édes dolgokat igyekszem teljes mértékben elkerülni, de a Negroni nagyon bejön, éttermekben ha iszom, és kikeverik, mindig azt rendelek. Keserű, picit édeskés, izgalmasan- számomra meghatározhatatlanul fűszeres, és mellé erős, lassan tudom csak kortyolgatni, nincs meg benne a limonádészerűség ami sok koktélban zavar, de pont gyenge ahhoz, hogy ne "égjen" a torkomban, mint egy feles.

jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, blue lagoon koktél Görögországban nekem is megvolt, igaz, nem ma volt:)
jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem a long island koktél.
jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!