Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Dinnyére tényleg nem szabad...

Dinnyére tényleg nem szabad sört inni?

Figyelt kérdés
A családban mindenki ezt mondja állandóan, hogy ha dinnyét eszek, akkor ne igyak utána sört rá, mert borzalmas nagy hasfájással jár, de erről sehol nem találtam semmit.
2022. júl. 3. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Semmilyen hasfájás nincs, van viszont 5 percenként wc-re járás. A dinnye is 90+ % víz, a sör meg még vízhajtó is
2022. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a legendának a következő vicc lehet az alapja.


"A skót a kisfiával elvisz egy tyúkot a piacra eladni. Miután eladták a tyúkot a kisfiú kérleli az apját, hogy vegyen egy szelet dinnyét, mert most van pénz. Meg is veszi a skót a dinnyét a fiú pedig megeszi. Eltelik 15 év, ismét elmennek a piacra és eladnak egy tehenet. Erre a fiú:


- Apám már megnőttem, a tehenet is eladtuk, vegyél egy sört nekem.


- Elment az eszed fiam!- dinnyére sört?" 😂

2022. júl. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt a viccet lattam en is, de ok eskusznek ra, hogy maskor ittak dinnyere sort es hogy felallni nem birtak annyira fajni kezdett tole a hasuk.
2022. júl. 3. 21:09
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem.
2022. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

Semmi bajod nem lesz, csak tényleg szétpisiled magad.

Amúgy ki a fene akar dinnyére sört inni?

Én szeretem a sört, de dinnye után nem kívánnám.

2022. júl. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Közelítsük meg a dolgot természettudományos ill. élelmiszertechnológiai oldalról. A sört ugyebár elcukrosított malátából (árpacsíra) sörélesztős erjesztéssel nyerik. Az erjedés során szaporodik az élesztőgomba, elhasználja a cukor egy részét, a többiből alkohol keletkezik. A keletkező etilalkohol azonban károsítja az élesztőgombát, leáll a szaporodás, sőt a megmaradtak is elvesztik életképességüket és leülepednek a tank fenekére. Végül a tiszta, élesztő mentes felülúszó a sör, benne az erjedés során keletkezett szén-dioxiddal. Ez a klasszikus (nem dobozolt, nem pasztörizált) sör, ami azért tartalmaz kevés élesztőgombát ill. élesztő spórát. Ha ilyen sör kerül össze a gyomorban a cukros dinnyelével, akkor a maradék élesztőgombák (és spórák) életre kelnek, újra erjesztenek és szaporodnak (részben már a gyomorban, de főként a belekben) és a megerjedt béltartalom erős gázképződéshez és cifrafosáshoz vezet. Vagyis a népi szólás erre a hagyományos régi sörre igaz volt. Ma már a kereskedelmi forgalomba kerülő (palackos vagy dobozolt) sör alaposabb szűrésen és pasztörözésen is átmegy és nem marad benne életre kelthető élesztőgomba.
2022. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja. Nekem pl. semmi bajom nem lesz tőle (nem egyszer csináltam), másnak meg egy fél nap a WC-n. És valóban nem hasfájás, hasmenés.
2022. júl. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:
100%

tegnap 22:24

Nagyon "logikus", csak nem igaz. Nem leszel beteg attól, hogy cukros ételre megeszel egy morzsányi élesztőt. Sokkal több CO2 szabadul fel pl. magából a sörből is (vagy bármilyen szénsavas italból), miután lenyelted, ráadásul abból egyszerre sok. A belek meg egyébként is hozzá vannak szokva a gázfejlődéshez ;)

2022. júl. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
nekem azért nem lehet mert ebben a sorrendben az utóbbi rohadt keserű lesz, parti közben is "csak megiszom" azt a sört, a dinnye után tuti még jobban nem szeretem
aug. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom a kettő kombinációjától. Mondjuk én az aludttejet is kovászos uborkával eszem
aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!