Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért szeretnek sokan nyáron,...

Miért szeretnek sokan nyáron, a nagy melegben inni?

Figyelt kérdés

Soha nem értettem, amikor mondják hogy a hűsítő sör meg a hűsítő fröccs. Az alkohol melegít, utána nem rosszabb? Plusz dehidratál, ami nyáron szintén nem egy jó dolog.

Én már sokéve nem iszom, de amikor még ittam, inkább télen a hidegben esett jól, felmelegített.


2022. júl. 2. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Védőital. 3 liter sör tüskével.
2022. júl. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azert husit, mert hidegen isszuk. Nyilvan dehidratal, ezert kell melle vizet inni, csak ezt sokan kihagyjak. En evszaktol fuggetlenul mindig fogyasztok vizet, ha alkoholt iszunk.
2022. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Régebben még hidegebbek voltak a telek.Nem volt ritkaság a nulla fok alatti hőmérséklet.Na ez időtájt egyszer megittam a szabadban egy sört.Kint lehetett olyan 15-18 °C körül.Fel is voltam öltözve rendesen.A sör elfogyasztása után pillanatok alatt végigfutott rajtam a hideg.Olyan velőtrázóan,hogy úgy éreztem rögtön megfagyok.Elkezdem futni,hogy felmelegedjek.De így is ez az érzet tartott vagy 20 percig.
2022. júl. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Mert könnyebb olcsón istentelen mód bebacni.

Ha feljössz 2-3 fröccs után a pincéből, azonnal üt.

2022. júl. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Bár egyáltalán nem vagyok sem boros, sem sörös, de a nyári melegben gyakran előfordul, hogy hiába iszom a vizet, nem oltja a szomjamat. Akár csapvíz, akár ásványvíz formájában iszom, csak iszom, csak iszom, járok a WC-re sűrűn, de szomjas vagyok. Na, akkor ha eszembe jut, csinálok egy sport-fröccsöt (1 rész bor + 4 rész szóda) és azt elkortyolgatva érdekes módon elmúlik a szomjúságérzet. Szóval a bornak biztosan van valami olyan ásványi anyag tartalma, ami jó az izzasztó meleg okozta szomjúság legyűrésében...
2022. júl. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Phoney ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem melegít fel, csak vérbőséget okoz, és ezáltal le is adod a hőt, legalábbis amíg 36 foknál hűvösebb van (és nem a napon vagy). Amíg 36-37 foknál nincs melegebb, addig nem fogja növelni a testhődet az alkohol, csak a kiszáradás veszélyével kell számolni, vagy pl. azzal, hogy ittasan nem veszed észre, hogy árnyékba kéne menni, stb.


Ezért is nem nem jó ötlet hidegben piálni, mert amíg te úgy érzed, hogy milyen jól melegít, addig leesik a testhőd.

2022. júl. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a melegben hamarabb megüt a szesz.
2022. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Tudjuk a langyos tea a jó mégis a deres sört isszuk.
2022. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!