Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol tudnék Szegeden szakét venni?

Hol tudnék Szegeden szakét venni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 12. 10:22
 1/7 anonim válasza:
67%
Én guglizzam ki neked?
2021. nov. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen,írd be és meglátod te is hogy nem ad ki semmit.

Amit kiad az egy üzlet ami pesten van.

Ezért kérdeztem meg itt hátha valaki szegedes tud ajánlani egyet.

2021. nov. 12. 10:51
 3/7 anonim válasza:
90%
Tesco
2021. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

És milyen szakét szeretnél? Csak mert a szaké japánul csak annyit tesz , hogy alkoholos ital.

Ha a rizsborra gondolsz az a nihonsu.

Amúgy a tescoba is láttam már vagy lehet találni webshopban.

2021. nov. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Phoney ***** válasza:
87%

ma 12:45

De nemzetközileg (vagyis a japánon kívül az összes többi nyelven) a rizsbort jelenti, nem kell ezen fennakadni. Pl. a pálinka vagy a liqueur is csak röviditalt jelentett a saját hazájukban, amikor ezeket a világban már rég konkrét italfajtákként ismerték.

2021. nov. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, de az előző héten találtam egy rizsboros cuccot a Lidlben (Szegeden). The Soul of Asia volt a neve, pezsgősüvegben egy 4,5%-os, szénsavas, átlátszó, ízre teljesen cider-szerű ital volt. De a szakét sajnos nem tudom, nem népszerű itt az biztos. Liqeur Store-ba se volt?
2021. nov. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Ha szénsavas volt akkor az biztos nem rizsbor volt. Legfeljebb csak valami olyasminek sikerült pezsgő.


#5

A 4-nek igaza van abban, hogy a Sake (vagy magyarosak szaké) úgy általánosságban az alkohol. Ami akár egy doboz sör is lehet.

Az más kérdés, hogy külföldi népek, hogyan fordítják félre egyes nemzetekből származó dolgok neveit.

2021. nov. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!