Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A grappa végülis olyan mint a...

A grappa végülis olyan mint a törkölypálinka csak olasz országban csinálják?

Figyelt kérdés

Az íze egy jobb grappának olyan mint egy törkölypálinkának? Vagy teljesen más?

Például az ilyenekre :

[link]

[link]

[link]


Ezek végülis olyanok mintha itthon törkölypálinkát csináltunk volna a megnevezett szőlők törkölyéből?


A válaszokat előre is köszönöm.



2021. aug. 3. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
2021. aug. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha lehet az ízéről és hasonlókról kérek választ , olyantól aki már kóstolta.


A

2021. aug. 3. 23:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Majdnem.Csak ezt még hordóban érlelik meg cukrot is adhatnak hozzá.De olyan nagy különbséget nem éreztem az ízében.Mondjuk én olcsóbb grappát ittam ..
2021. aug. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló, de eddig a legrosszabb grappa amit ittam is csak a jobb törköly pálinkákkal volt összehasonlítható.

Különbség, hogy mivel kötelezően hordóban van érlelve, ezért nem ritka egy kis bariquós mellékíz. Illetve sok grappának van kissé muskotályos vagy akár tokaji aszúra hajazó illata és mellékíze.

2021. aug. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:

Két grappát vettem tavaly, mindkettő hordóban érlelt (bár ez a grappánál sem kötelező). Az egyiket lehet itthon kapni, ez a Luigi Francoli.

Nem volt olyan különbség, amire azt mondanád, hogy "na ez nem törkölypálinka", de igaz, hogy mindkettő lazább, kerekebb volt egy kicsit a hordóban érlelt magyar törkölyök átlagánál (mondjuk olyan nagyon sokat azokból se kóstoltam, de a magyarok pikánsabbak, harapósabbak voltak, ezeket is szeretem). Ettől függetlenül mindkettő karakteres és korrekt minőség volt. Nyilván grappából sem csak ilyen készül, de gyanítom, hogy ez a gyakoribb.


Ami különbözik a törkölypálinkától, az az olyan ágyas grappa, amit nem szőlővel ágyaztak, mert azt akár fűszerezni is szabad, ami ugyan külön kategória, de a grappán belül, tehát grappaként lehet címkézni.

2021. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!