Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen borokat tudtok még...

Milyen borokat tudtok még nekem ajánlani ezek alapján? (Tokaji borok)

Figyelt kérdés

Kezdő borfogyasztó vagyok és eddig a késői szüretelésű borok jönnek be a legjobban.

De abból sem mind, jellemzően a fiatalabb borok nem ízlenek. Pl amit üzletekben lehet kapni, azok jellemzően nem vagy nem igazán. Ami kifejezetten nem ízlik, az a furmint. Nagyon fura íze van.

A lidl-ben lehet kapni azt a Tokaji Amethyst-et vagy mit, ez sem jó.

Amit üzletben lehet kapni, azok közül talán a Tokaji késő szüretelésű sárgamuskotály és hárslevelűek a legjobbak, de ezek sem korántsem olyan jók, mint amiket a neten tudok rendelni.


Eddig ezek jöttek be, rangsorolva a legrosszabtól (ami az is jó :D a legjobbig)


Sárga borház Tokaji késői szüretelésű sárgamuskotály 2017


Simkó Késői Szüret Cuvée 2016


Chateau Dereszla édes Szamorodni 2013


Hold and Hollo Sweet (édes) 2011


Egyszer vettem a vaterán egy 2006-os Pauleczki Tokaji Kincsem cuveé késői szüret-et, eddig az ízlett a legjobban, nagyon finom. Sajnos azóta se tudtam venni, nem láttam sehol sem.


Illetve persze több Tokaji aszút is kóstoltam, jellemzően 6 puttonyosokat 1993-1996-2000-2002-2006-2013 évjáratokból. Nagyjából mindegyik egyformán finom, de ez már nekem túl édes. De maga az aszúszemből áradó íz, az eszméletlenül jó.


Ami eddig a legjobb, az a Pauleczki, abban is érezni lehetett a töppedt szőlőszemből áradó aszú ízt, de még sem volt annyira nagyon édes, mint egy 6 puttonyos.


Sajnos nem mindig tudom megvenni ugyan ezeket, illetve mást is szívesen kóstólnék.

Mot tudtok nekem ajánlani?



2021. ápr. 16. 14:52
 1/2 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy némely cuveé ami 70-80%-ban furmint és csak kis százalékban valami más, azok némelyike még is jó.

Eddig nekem a sárgamuskotály szőlőfajta ízlik a legjobban.

2021. ápr. 16. 14:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedben olcsóbb, de azért még iható borokat kóstolgatnék, hogy jobban ráérezz melyik fajta, melyik borvidék jön be. (Most általánosságban mondom, nyilván Tokajiból csak tokaji van.) Aztán ha valamelyik nem az igazi, akkor fröccsnek azért még elmegy.

Ha jobb lesz a helyzet, esetleg elmehetnél egy borkóstolóra.

2021. ápr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!