Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hamarosan gyermekünk születik,...

Hamarosan gyermekünk születik, egy üveg bort szeretnék eltenni neki amit 18. szülinapján felbontunk. Mi legyen az?

Figyelt kérdés
Az én apám is tett el bort születésemkor, de ott nem volt megfelelő a tárolás így nem is volt sajnos katarzis a 18. szülinapomon, amikor felbontottuk. Ezen szeretnék most változtatni. Mit ajánlotok? Tokaji aszú? Vagy valami testes vörös bor? Milyen körülmények között tároljam?
2021. febr. 28. 21:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

"A legtöbben Tokaji Aszút szoktak eltenni az édessége miatt, de ez nem egy nagy szám bor."

A tokaji aszú az egy típus, nincs olyan, hogy az nem egy nagy szám bor. Van belőle rengeted, némelyik nem nagy szám, némelyik nagyon is.

Ezt a "bor nemesedik a korral" dolgot nagyon túltolják, sajnos ahogy már írták, nem sok esélyed van, hogy olyan bort szerezz, ami 18 évig eláll. Ahogy előttem írtá, a borok 95-99 %-a erre valóban alkalmatlan.

Ha mindenképp alkoholt akarsz adni neki, akkor inkább válassz egy 18 éves whiskyt és azt tedd el 18 évre. Persze a whisky nem lesz jobb attól, hogy otthon tárolod sokáig (természetesen nem a szekrény tetején tároljuk azt sem), de legalább nem is megy tönkre. Ezért semmiképpen ne alap whiskyt válassz, mert az 18 év múlva is ugyanolyan szar lesz, mint most.

2021. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

Nekem anno egy ilyet tettek el a szüleim, kertesházi pincében tároltuk, borkő természetesen volt. Ez ízlett legjobban magában, viszont életemben ittam olyan 10 fajta vörösbort, ezért nem akarok nagy kijelentéseket tenni.

Érdemes lehet két üveggel venni, ha szerintetek az első 17 évben elszólhatjátok magatokak vagy magától rájöhet, hogy milyen bor lapul a háznál. Én meglehetősen szomorú lettem volna, ha eltörik az én üvegem, mert olyan tíz évesen már tudtam róla, meg bor nemesedéséről is hallottam.


[link]

2021. márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

A bor "kényes jószág", 15- 20 évig csak számára megfelelő helyen marad iható. A legtöbb bor ilyenkorra túljut a csúcsán.


Én javasolnék egy üveg jófajta házi pálinkát!


2016- ban lebontottunk egy öreg ,omladozó vályogházat. Meglepetésünkre egy üveg szilvapálinka volt az egyik falába beépítve. Meg is kóstoltuk, finom volt! Ez aztán az időkapszula!

2021. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Klasszik Lafi :')
2021. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 mindentudó99 ***** válasza:
Veszel jó házi meggybort. Azt felturbózod meggy likörrel. Tuti eláll.
2021. márc. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15-ös: pont ugyanígy járt el apám is :D felturbózott meggylikőrt rakott el. Nem jött be :) megbuggyant sajnos 18 év alatt.
2021. márc. 18. 08:19
 17/17 anonim ***** válasza:
A bort igyátok meg, pár év múlva vegyetek 2021-es évjáratú pálinkát, az nem fog megváltozni, esetleg ici-picit finomabb lesz.
2021. márc. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!