Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy 2012-és Liszkay Merlot az...

Egy 2012-és Liszkay Merlot az alján erősen besűrűsödött, bár ízre szerintem megfelelő, de az alján már lekváros állagú. Akkor elromlott a bor?

Figyelt kérdés
Elvileg a merlot hajlamos a barnás árnyalatot felvenni, az nem is gond.

2020. okt. 24. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
68%
Öntsd ki a lefolyóba.A bor ha levegővel érintkezik akkor idővel bebarnul.Ez a nem megfelelő dugó miatt szokott előfordulni.Nézd meg a dugón, hogy meddig kúszott fel rajta a bor, egy vékony vörös csík is elég, ha azt látod akkor tudhatod,hogy annak a bornak annyi.2012-es a bor, ha ezt nem pincében tartottad akkor biztosan tönkrement,alap, hogy hosszabb távon csak ott szabad bort tárolni. De a legjobb nem tartogatni a nedűt,meg kell inni. A fehéret különösen, azok nagyon gyorsan tudnak öregedni, de a vörösök is szét tudnak esni néhány év alatt,főleg akkor ha huncutkodott a borász, ami itthon bevett szokás a nagy neveknél is.
2020. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, pedig elég nagy tételben árulnak a boros webáruházak tizenéves borokat, gondolom, hogy nem pincében. Azért fura, mert nagy áruházak is árulnak éves borokat 25 fokban a polcon. Íze meg rendben volt. Az a baj, hogy mi is ittunk ilyet és ugyanilyet adtam ajándékba, mert jókat írtak róla. Nálam kb. 2 hónapot töltött 20-22 fokos hőmérsékleten, miután megrendeltem. 2015-ös Taklert is vettem tavaly Tesco-ban, az évekig a "meleg" polcon állt, mégis iható. A borboltok meg rengeteg 2012-es tételt tartanak, gondolom, hogy nem mindet pincében.
2020. okt. 24. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!