Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ha elkezdek rendszeresebben...

Ha elkezdek rendszeresebben kávézni, lesz valami káros következménye?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kávét, de régen mindenki mondta nekem, hogy ne szokjak majd rá, mert nem egészséges. Ellenben mostanában azt hallom, hogy sok pozitív hatása van. 17 évesen nem korai elkezdeni kávézni?
2019. júl. 7. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Kis mértékben a kávé tényleg kifejezetten egészséges, pláne ha alacsony a vérnyomásod (ha magas, akkor viszont nem ajánlott rendszeresen inni).

Napi 2-3 csésze szerintem rendben van, annál többet ne nagyon igyál, mert akkor már könnyű rászokni.

2019. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 grafno ***** válasza:
11%
En szerencsére ingyen jutok jó minőségű kávéhoz és kb 12 eve iszom napi 3-8 hosszút és semmi bajom. Viszont a kotyogos, ami a szüleimnel van abból 3utan már nem érzem jól magam, attól már voltam rosszul, abban erősebb a koffein vagy a mennyiség egyadagban mint a kaveatuomateban
2019. júl. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Napi egytől semmi bajod nem lesz.
2019. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasni:

[link]


Gyerekkoromban nekem is bemesélték a szüleim, hogy ne igyak kávét, mert káros, de én már akkor is hülyeségnek tartottam. :)


Bajod nem lesz tőle az biztos, de ha vérnyomásra érzékeny vagy, akkor próbáld kerülni a robusta tartalmú kávékat, azokban több a koffein. Arabicából én pl. simán meg tudnék inni napi 4-6 csészével is (ha akarnék, mert egyébként a friss pörkölés az nagyon drága és hamar elfogyna így). Ehhez képest a magas robusta-tartalmú blendek már 2 csésze után beütnek.

2019. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!