Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Ti ezt elhiszitek, hogy a...

Ti ezt elhiszitek, hogy a vakteszten a Penny kólája jobb lett mint a Coca Cola?

Figyelt kérdés
[link]

2019. máj. 14. 22:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Yyyyyyyyyyyyup


Állandóan változik a Coca-Cola íze: persze függ hogy fémdobozos, üveges, műanyagpalackos (azon belül is kicsi vagy nagy palackos), de már van egy utóíze ami nem tetszik


Régebben a Pepsi-nek volt egy borzalmas utóíze számomra, lehet azóta másak az ízlelőbimbóim vagy nem tudom, de ittam mostanában és nem is volt rossz



Igazából próbálok leszokni ezekről a löttyökről, mert drágák: szeretem az ízüket, de drága minden ilyen üdítő nekem

2019. máj. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

El. Az ízélményhez nagyban hozzájárul a tudat is hogy mit iszol. A Coca Colának pedig elég jó a marketingje, az emberben akár csak tudat alatt is de ott van a sok kívánatos reklám emléke a gyöngyöző, jeges, hűsítő üdítőről. Igazság szerint az ízélménynek csak töredékét adják az ízlelőbimbóid, a többi az illatból, a látványból, az ételhez/italhoz társított képből illetve a korábbi tapasztalatok emlékéből tevődik össze.

Ha mindezen utóbbi faktorokat kivesszük a képletből, az természetesen teljesen más eredményt adhat, mint az összes együtt.

2019. máj. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%

A coca-cola folyamatosan reklàmozza magát. Ha megnézitek, akkor pl a hazai youtuberek egy részére óriási promóciókat találnak ki(utazásokat pl).

Akkora reklámja van, hogy szerintem akaratlanul is jobbnak érezzük. Meg a hagyományok is, szerintem mindenki gyermekkora óta issza (ki milyen gyakran).

Vakteszten persze, hogy másabb. Persze szubjektív minden, kinek mi ízlik.

De én elhiszem, hogy valós, a saját márkás üdítők elég jók sokszor. Én őszintén szólva sokkalom már a coca és a Pepsi árát, lassan 400 egy nagy palack, pedig az idők során szépen összement, a coca cola már csak 1,75 l.

Az ice teàkkal is így vagyok, a saját márkás 80 forintos számomra ugyanolyan élményt ad, mint a nagy márkák 300-400 forintos teàja.

De az összes terméknèl egyre jobbak a saját márkák. A lidl, aldi, penny termékei különösen (Spar, tesco annyira nem jön be nekem)

2019. máj. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Salx Narval ***** válasza:
87%
Én elhiszem de ez nem azt jelenti, hogy ennyire jó a kólájuk, hanem, hogy ennyire pocsék lett a Coca és a Pepsi is. Ezeknek már nem sok közük van 70-80 as években forgalmazott kólák ízvilágához. Mostanában egy bécsi automatánál ittam hasonló jó ízű dobozos Cocát de az sem volt az igazi.:D
2019. máj. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
56%

Az eredeti kóla 2 literjének bekerülési ára ~0.079 dollár (hivatalos, flakonnal), azaz kb 23 Ft. Ezt olyan 400 Ft körül vesztegetik nálunk, szóval ez ~1600 %-os árrésecske. Ízlelgessétek. Természetes hát, hogy az ezt drágálló réteg nem fogja elsőnek választani egy olyan tesztben, ahol az árérzékenység az elsődleges szempont. Az ilyen sosem erről szól hanem arról, hogy olcsó = jobb a proletárnak, drága = kizsákmányoló nyugati karvajtőke terméke. A számok alapján van benne igazság, de a Freeway kóla egy édesítőszeres borzalom, ihatatlan. Akkor már inkább Queen Cola, ha túlárazott vackokról van szó.

Itt merőben más a sorrend:

[link]

2019. máj. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%
Régen nekem a Cherry Coke volt a kedvencem. Azt néha ittam. Aztán megszűnt ilyen formában. Egyik alkalommal kipróbáltam az új csomagolásút, de az nekem borzalmas volt. A korty végén volt valami halvány meggyes derengés, és aztán jött a műanyag utóíz. Kénytelen voltam kiönteni az egészet.
2019. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
na írjátok már meg milyen lett, megígértétek!
2019. máj. 23. 22:04
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, bocsi. :D

Na én vettem egy hete. Igazából annyira nem volt rossz, egész jó íze volt, igaz, nem olyan intenzív, kicsit cola-szörp szerű, de magához (meg az árához) képest egész jó. Meg nekem túlzottan szénsavas, de ez csak én vagyok.

2019. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
köszi
2019. máj. 23. 22:42
 20/21 anonim ***** válasza:
54%
azt nem tudja valaki hogy az olcsó üdítőkbe miért nyomatnak sokkal több szénsavat? penny kólán is érezni, de más hasonló olcsó kategória is sokszor ihatatlanul csípős kibontáskor. ez a jelenség van olcsó söröknél is, de arra már kaptam választ hogy egy kicsit jobban tartsa a habját ne essen össze azonnal. gondolom egy üdítőnél nem ez a cél
2019. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!