Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Coca Cola vagy Pepsi?

Coca Cola vagy Pepsi?

Figyelt kérdés

2018. aug. 26. 10:18
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
61%
PEPSI
2018. aug. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 KexKeksz válasza:
42%

Tök mind1..

Mind a kettő cukros hízlaló ital, ami arra jó, hogy ha szomjas az ember és iszik ebből akkor teltség érzete lesz..

Régen ittam párszor, de mára nincs időm ilyeneket inni és nem is hiányzik..

Amugy régen inkább Coca volt, de azért csak mert a Pepsi mindig drágább volt, meg 1L-eset nem akartam venni

2018. aug. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Yossuan válasza:
72%
Pepsi volt a kedvenc a fémdobozos 0,33l-es kiszerelésben mindaddig, míg be nem jött a Coca Cola Vanilla
2018. aug. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
70%

Mióta lecserélték a nárcukor szirupot mesterségesen krakkolt kukorica szárból gyártott cukorszirupra, azóta egyiket se bírom meginni. Valamiért ennek nem igazán érzem az édességét, leginkább sós íz jön vissza. Talán az utó böfögésnél maradt némi eredeti kólás ízvilága egyedül...

Próbáltam kristálycukorral vissza édesíteni, de igazán nem sikerült a megfelelő arányt eltalálnom. Házi, erősen cukros befőtt levekkel, szörpikékkel talán valamivel ihatóbb lett. Nem kell sok, csak eg kevés a pohár aljára, amitől balzsamosabb lesz ismét a karcossá tett kóla.

Maga az ital minősége is folyamatosan változik, gondolom a gyártók is kínlódnak ezzel a mesterséges cukorsziruppal...


Amúgy 98 előtt a coca egyértelműen jobb volt, mint az édes pepsi. Naponta 2 litert megittam belőle. Utána történt valami, mert elkezdte a gyomrom kimarni. Átálltam a pepsire és a probléma megszűnt. Érdekes, hogy alkalmi jelleggel utána is meg tudtam a coca-t inni, de ha egy hétnél tovább fogyasztottam, ismét kimarta a gyomrom, jött a gyomorsav túltengés vissza. Ahogy pepsire visszaálltam, megint megszűntek a tünetek. Pedig nem volt soha érzékeny a gyomrom semmire.

Tavaly év elejéig a pepsi jó is volt, akkor jött a "szirupvarázslat", ami sajnos az összes bolti italt és befőttet elérte. Na azóta limonádét iszom igazi, frissen facsart citromból, vagy piros graphefruitból, persze szénsavas ásványvízzel és igazi, cukorrépa alapú kristálycukorral.

Még jót is tettek velem. Cukorból pont annyit fogyasztok, de üdítőkben már nem bízom többet az ipari méregkeverőkre magam...

2018. szept. 1. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 DnPlymn ***** válasza:
Egyértelműen Coca-Cola.
2018. szept. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Fanta
2018. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Pepsii örök kedvenc
2018. szept. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a hecsedlis krahedli.
2018. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!