Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mentaszörp elkészítésében...

Mentaszörp elkészítésében kérhetnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Eddig még nem sikerült sosem. A bolti szörp sokkal finomabb, ízesebb, mentásabb. Leírom, hogy hogyan csináltam. Ha van ötlet, szívesen fogadom.


- egy nagy csokor menta beáztattam egy napra 3l vízben

- a leszűrt vizet felforraltam, cukrot (2kg) adtam hozzá, egész citromot felkarikázva, kiskanál citromsavat és palackoztam.

- Eredmény: ízetlen. gyenge lötty


- ugyanúgy készítettem el, csak egy nap helyett több napig ázott a vízben

Eredmény: belerohadt a növény


- teafőzés mintájára készítettem, vagyis rögtön felforraltam, nem áztattam egy pillanatig se. Adag ugyanaz.

- Eredmény: Ennek jobb íze volt, de még minidg nem volt elég jó.


2018. aug. 4. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta ennek a recept alapján készítem el a Menta és a citromfű szörpöt is.

2 nagy marék menta

2 citrom

2 liter víz

2 kg cukor

5 dkg citromsav


Először is be kell áztatni a leveleket a citromszeletekkel együtt vízbe egy napra, utána jöhet csak a móka.


Az elkészítéskor nagy lábasba öntjük az üveg tartalmát, majd hozzáöntjük a cukrot és a citromsavat. Forrás után még negyedórán át főzzük a szörpöt, majd kiszedjük a növényt meg a citromot, és a lét azon forrón tiszta üvegekbe szűrjük. Száraz dunsztban hagyjuk kihűlni.

2018. aug. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kólanövénnyel nincs tapasztalatotok?
2018. aug. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem nagyon jól bejött:

A (sok) mentát vízben felfözöm, beleteszek cirtomkarikát, elkeverem benne a cukrot és csavaros üvegekbe töltöm.


Ami lényeg, hogy 1 liter vízhez annyi menta kell, amennyit csak bele tudsz tenni - mintha fözeléket készítenél - , mert a szörpöt higítva issza az ember, ezért lesz a végén íztelen, ha annyit teszel bele, amennyit teának használnál.

2018. aug. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

# 3

Kipróbálom, hogy növelem a mennyiséget, hátha bejöm ;)

2018. aug. 5. 09:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kedvenc



Menta szörp receptem



Hozzávalók:


1 liter víz


1 kg cukor


1 kg citrom kifacsart leve


1 csokor menta



Elkészítés


A vízből és a cukorból 50 %-os szirupoldatot főzünk. A menta leveleket leszedjük, egy edénybe tesszük, rámerünk a cukros oldatból nagyjából egy decit, és botmixerrel turmixoljuk. Ezután szűrőn átszűrve a cukoroldathoz öntjük. A citromok kifacsart levével ízesítjük, ha kihűlt, akkor üvegbe töltjük, és hűtőszekrényben tároljuk.

2018. aug. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!