Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Valami jó kis otthoni elkészít...

Valami jó kis otthoni elkészíthető kávékülönlegességet tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Pl. Nyáron csináltam olyat hogy lefőztem kotyogóson arabikát csipetyi fahéjjal, illetve whiskys mokatét tejjel elkészítettem. A kettőt össze, nyáron tökéletes jeges kávé.

De most valami tejszínes habos csodát akarok


2014. dec. 2. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kifejezettem iható kávé, de nálunk nagyon nagy sláger:

[link]

2014. dec. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Németeknél divat a következő:

Lefőzöd a friss kávét, és öntesz hozzá egy kis Ashbach-ot (nem tudom nálunk lehet-e kapni)

majd meggyújtod a tetejét, egy pillanatra hagyod égni, majd elfújod. Erre megy a tejszínhab, és egy kis kakaópor.

Vigyázat! Be lehet tőle aludni :-D Nekem először felment tőle kicsit a vérnyomásom, majd hirtelen elálmosodtam.

Németeknél van direkt erre egy pohár, kicsit kehely formájú, lehet a forma is számít.

2014. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Chilis kávé. A lényege hogy lefőzöl egy kis erős feketét, forrón áztatsz bele egy darab chilit, amikor erős lesz, kidobod belőle, bele sok cukor, és tej vagy tejszín... :)
2014. dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyamm ezek finomnak tűnnek! :-)

Köszi az eddigieket, jöhetnek még

2014. dec. 2. 11:00
 5/10 anonim ***** válasza:
2. voltam. Elnézést, azt nem írtam, hogy az Asbach egy Brandy-féle, tehát gondolom, hogy másfajta brandy-ből is el lehet készíteni.
2014. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:
Jó kis wiener melange.
2014. dec. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mákossóska!!!
2014. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nyam nyam, osszefut a nyál!!! koszi
2014. dec. 22. 14:21
 9/10 A kérdező kommentje:
jah és a sztarbuxban ajánlom a mézeskalácsos láttét!!!
2014. dec. 22. 14:22
 10/10 anonim válasza:
de jóóóó
2015. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!