Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Alkohol mentes sört vehetek...

Alkohol mentes sört vehetek gyerekként, vagy nem (12/F)?

Figyelt kérdés
Légyszi ne azt irogassátok, hogy ez beteges, stb. A Dreher 24-re rá van írva, hogy csak 18 éven felülieknek, de ha jól tudom a törvény szerint csak cigivel, piával nem lehet kiszólgálni a gyerekeket. Várom a válaszokat!

2014. júl. 25. 15:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
30%
0%-osat természetesen vehetsz:)
2014. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A törvény szerint csak alkoholtartalmú itallal nem szolgálhatnak ki, tehát vehetsz.
2014. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én 13körül voltam, mikor vettem anyámnak alkoholmentes sört.. nem tudom hogy csak poénkodni akart-e a kasszás, vagy komolyan gondolta, mikor a személyimet akarta elkérni.. mondtam neki hogy nem, nem vagyok még 18, de alkoholmentes.. kifizettem és hazajöttem:D intersparban történt, nem valami kis abcben, de egy csomó helyen az alkoholosat is kiadják kiskorúaknak.
2014. júl. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat! Akkor ezek szerint csak úgy ráirogatjak, hogy 18 éven felülieknek!
2014. júl. 25. 16:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb alkoholmentes sörben van nulla egész valamennyi alkohol, így már törvényesen nem adhatják ki. De van olyan ami teljesen 0 százalékos, olyat vehetsz.
2014. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Éertem! A dreher 24-ben is 0.7 van, ha jól emlékszem!
2014. júl. 25. 16:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kössz a válaszokat! Akkor ezek szerint csak úgy ráirogatjak, hogy 18 éven felülieknek!"


Hát persze, tök jól gondolod....főleg, hogy a kasszást is bűntetik, ha kiadja, tuti poénnak van ráírva...

2014. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
36%
suli utolsó napján,nagyon meleg volt,barátnőmmel beugrottunk a sarkicba-ba gyümölcsös sört venni.Siettünk,úgyh nem kerestük a hűtőt mert ott általába nincs 0%os.. levettem kettő nullásat,be a kosárba,irnáy fizetni. álltunk a sorba,és láttam hogy a 2-3méterre lévő hűtőbe van pont 2 hűtött citromos sör. gondoltam gyorsan kicserélem,úgyis vannak még előttünk.kicseréltem,sorra kerültünk,és csipogott a kasszásnak a gép,h alkoholos a cucc:D nagyon beégtünk:D eszünkben sem volt h az alkoholos lenne:D mert ugyanolyan dobozba volt,csak a sietség miatta a hűtötten nem néztem meg h 0%os-e :D
2014. júl. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Kill The Sexplayer ***** válasza:
90%
Minden alkoholmentes sörben van legalább 0.5% alkohol, különben nem árusíthatnák sörként. Úgyhogy hivatalosan nem adhatnák ki.
2014. júl. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
9-es: ez nem igaz, van már olyan sör ami teljesen nulla százalék alkoholos.
2014. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!