Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mit tegyek ha utálom a vizet,...

Mit tegyek ha utálom a vizet, pedig tudom hogy azt kéne inni?

Figyelt kérdés
Nagy gond ez nekem, és abszolút tisztába vagyok vele hogy a víz mindennél jobban kell, és hogy a sok cukros meg mindenféle üdítő rossz a fogaknak és a szervezetnek is. Mégis, ha vizet próbálok inni (és bármilyen vizet), egyszerűen undorodom az ízétől, vagy inkább az ízének a hiányától, és nem bírok 2-3 kortynál többet inni. Már úgy érzem egyáltalán nem vagyok szomjas, vagy hogy inkább szomjan maradok, de ez nem megy, kiköpöm. Évek óta küzdök vele és nem megy. üdítőt iszok mindig, nesteat, gyümölcslét. Valami módon rá tudnám szoktatni magam hogy meg tudjam inni?

2013. nov. 17. 02:03
 1/9 anonim ***** válasza:

akkor tegyél bele egy kis citromlevet


[link]

2013. nov. 17. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Akkor te vagy még nem voltál életedben szomjas, vagy valami betegséged van. Valaminek a hiányától ha undorodsz akkor függsz attól hogy meglegyen az az íz, ez pedig nem normális.
2013. nov. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nézd annyit azért tehetsz az egészséged érdekében, hogy nem ezeket az agyoncukrozott, ízesített, cuccokat iszod, hanem saját készítésű természetes teákat, gyümölcsleveket. Az ásvány ill forrásvizet, de jobb híján a csapvizet is ízesítheted , ha nem akarod tisztán inni, pl citrom, menta, citromfű, gyömbér, stb. Ha szükségét érzed, édesítsd mézzel, nyírfacukorral. Én pont fordítva vagyok a dologgal, nekem az üdítők és a palackozott teák egyáltalán nem veszik el a szomjamat, sőt szomjasabb leszek tőlük, mint előtte.:D
2013. nov. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Keverj be 2 literes flakonokkal vizet , multivitaminos pezsgőtablettával.

Nem is kell bele sok, csak hogy adjon valami ízt neki.

2 literbe elég vagy 3 db.

Abban cukor sincs, meg egészséges is, meg túladagolni se lehet, mert minden fölösleges elemét kipisiled.

És ha kiszámolod, akkor nem is olyan drága.

Nem olyan olcsó, mint pl egy boleró por, de legalább egészségesebb.

2013. nov. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

"a doktor is azt mondta

vizet ne igyak soha

mer a vízben béka van

életemnek vége van


bort iszom én nem vizet

az vidámít engemet

vizet igyék már a ló

mer az a lónak való"

2013. nov. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ízesítsd, de magad csináld, ne ízesített vizeket vegyél, mert azzal ugyanott vagy, mint a többi lónyállal :) Ha a gyümölcsökkel nincs bajod, akkor áztass a vízbe olyanokat, amiket szeretsz, nagyon enyhén kiázik az ízük. Ihatsz igazi teát, amilyen tetszik, a gyógynövények még jót is tesznek; ha pedig mindenképpen csak édesen bírod meginni, akkor inkább mézet tegyél bele.
2013. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én se tudnám megmondani, mikor ittam vizet utoljára. Én Lipton zöld teát iszok mindig (az üveges verziót), ezt nagyon szeretem, szerintem nem is olyan édes, mint a többi üdítő a piacon. Bár én ebből is egy nap max. fél-1 litert iszok, többet nem. Szoktam inni még ilyenkor télen itthon főzött teát, de az is kb. 2 dl egy bögrével, és én cukorral iszom, citrom nélkül. Amúgy soha életemben nem éreztem még azt, hogy szomjas vagyok. Szóval ezt a zöld teát is csak akkor iszom, ha pl. eszek. Evés közben mindig innom kell, hogy jobban csússzon az étel. De amúgy ha elmegyek suliba, nem viszek magammal semmit, ha reggel 8-tól este 6-ig vagyok, akkor se. Az ebédhez veszek valamit, és az a fél liter kitart bőven addig, míg hazaérek, általában marad is. 20 éves vagyok, egyelőre nem volt ebből gondom, de már várom a vesekövet, mert kb. 10 éve fenyegetnek vele, egyszer biztos lesz. Én nem is akarok rászokni a konkrét vízivásra, mert rosszul vagyok tőle. Attól is, ha sokat akarok inni bármi másból. Próbáltam már, hogy egy decilitert egyben megigyak, de nem megy, hányingerem van tőle, úgy érzem, hogy tele van a gyomrom. 2 decivel ezek után már nem is próbálkoztam. A citromos víz gondolatától még a hideg is kirázott, hisz még a teámba se teszek citromot, mert nem szeretem. A pezsgőtablettákat szintén ki nem állhatom, szénsavas dolgot amúgy sem fogyasztok soha. Szóval valószínűleg nem én fogom elhasználni a világ vízkészleteit a fogyasztásommal. De azért kíváncsi vagyok, hátha valaki ír még olyat, amitől nem borzadok el már olvasáskor.
2013. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem egy hóbortos tini vagy, akkor én is azt mondanám hogy ez egy betegség, és kivizsgáltatnám. Ha az ember szomjas, nem is kíván más csak vizet. Ez egy alapvető ösztön. Ha ez nincs meg benned, akkor valami baj van, érdemes utánanézni mi lehet az oka.
2013. nov. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Próbáld ki citrommal. Amúgy szerintem ez is csak megszokás kérdése. Próbálj meg kinevezni egy vizes palackot, amin kiméred, hogy kb egyszerre mennyit kell meginnod. Az elején kezd pár korttyal, majd növeld az adagot. Az elején én is figyelem, hogy megigyam a napi adagomat, mostanra észre sem veszem úgy megiszok napi 3 liter vizet.
2013. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!