Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » 14 éves gyereknek lehet...

14 éves gyereknek lehet rendes kávét inni?

Figyelt kérdés
Csak mert minden nap iszok kávét. És mivel annyira zsúfoltak a délutánjaim(külön órák,úszás...stb) hogy amikor 6-7 órakor hazaérek annyira fáradt vagyok hogy ha nem iszok kávét nem tudok tanulni mert egyszerűen bealszok a könyv felett. Szerintetek abból lehet baj hogy minden nap iszok rendes kávét?

2012. szept. 9. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.Fejlődésben vagy még,így szerintem sok az a napi kávé,de még mindig jobb,mint ha energiaitalt innál. Nem lehetne valahogy átcsoportosítani a délutáni programokat? Vagy valamiről lemondani? Esetleg ritkábban járni valamire? Neked se jó az,hogy mindig fáradt vagy. Ha minden kötél szakad,akkor idd sok tejjel,de szerintem inkább az lenne jobb,ha kitudnád magad pihenni,így nem igényelnéd.
2012. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
7%
Kardiológus mondta napi 3-4 kávé nem árthat.
2012. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Gondolkoztunk már hogy valamit abba kéne hagyni. Úszás, külön angol óra az mindenféleképpen kell. Ezen felül járok még irodalom, matek felvételi előkészítőre (bár mondjuk olyan suliba akarok jelentkezni ahol elvileg nincs felvételi de jobb félni mint megijedni) biológia előkészítőre is járok és heti egyszer még van ECDL is. A biológia előkészítőt szerintem abba hagyom mert úgyse gondolkozok olyan szakban amihez az kéne.
2012. szept. 9. 11:42
 4/10 Phoney ***** válasza:
100%

Magánál a kávénál sokkal jobban meg fog ártani, hogy ébren maradsz, mikor kávé nélkül már elaludnál. Mellesleg az alvásod minőségét is rontja, hogy 6-7 órakor még kávézol. Érdemesebb lenne az étrendednél megfogni a problémát (vitaminok, stb), mert akármilyen zsúfolt délutánnal is bírnod kéne 15-16 óra ébrenlétet.


Egyébként 14 éves korban kb. fél adag főzött kávét, illetve kb 1,5 adag presszó- vagy instant kávét ajánlanak maximum, de kora délutánnál később kávézni nem valami jó ötlet.

2012. szept. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A napi 3-4 kávé felnőtteknek is pont elég, nem pedig egy 14 éves gyereknek!

Ahogy írták, ritkítsd meg a kötelezőket, legyen több időd, vagy csoportosítsd át, és kb. fél órát adj magadnak egy kis friss levegős mozgásra (futás, stb.) és azután ülj le este tanulni.

Ha mindenképp kell valami, akkor tudd: a világosra főzött tea altat, a sötétre főzött élénkít. Még talán mindig jobb, mint a kávé.

2012. szept. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom átszervezni a délutánt mivel ez nekem amúgy is sok hogy hétköznap egyáltalán nem tudok kikapcsolódni(játszani a barátokkal,gépezni...stb). És az is baj hogy ha reggel 6-7 órakor megiszok egy kávét?
2012. szept. 9. 11:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyenkor kezdtem reggelente kávét inni. Egy kis csésze kávétól (+ gondolom tej, cukor) nem lesz semmi bajod. És inkább reggel igyál, mint délután.:)
2012. szept. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem semmi bajod nem lesz 1 pohár kávétól.
2012. szept. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, a tea mitől lenne jobb, mint a kávé, mivel a feketeteában több koffein van, mint a kávéban. Egyébként ha már élénkítés a cél, talán a zöldtea a legjobb, met furcsa mód élénkít is, de az alvást is elősegíti, ráadásul kimondottan egészséges. Mellesleg a legújabb kutatási eredmények szerint a kávé is kimondottan egészséges, de tényleg nem érdemes este inni. Este próbáld ki a zöld teát.
2012. nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én is szoktam kávét inni, bár én csak az íze miatt. szerintem nem árt hogyha keveset iszol
2013. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!