Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az 50 Ft-ért visszaváltható...

Az 50 Ft-ért visszaváltható PET-palackokkal mit csinálnak a visszaváltás után?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ugyanúgy történik minden, mint eddig, vagy máshogy?

jún. 3. 19:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%

#7 egyszerűbb a régi palackra rányomtatni a logót és a visszaváltható verzió vonalkódját. A gép nézi a palackok formáját is, de az nem változott meg, legalábbis azoknál amiket én láttam.

Meg az import is játszik, sok magyar palackon látni külföldi visszaváltó logókat, ha megjelenik a magyar az ott lesz a külföldin is, azokat megveszed külföldön és hazahozod, majd itt visszaváltod. Főleg akkor éri meg, ha olyan országban is forgalmazzák ahol nincs visszaváltás, mert akkor nem fizetsz kint sem plusz díjat, de itthon megkapod, ingyenpénz.

jún. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem mindegy?

Újrahasznosítják elméletileg 4-5 ször lehet újra olvasztani aztán végleg kuka.

jún. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Németországba azért sem lenne értelme elvinni, mert ott teljesen más emblémát tesznek rá!
jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondoltam komolyan, hogy viszik ki Németbe... Azt hittem levágós, főleg hogy utána linkeltem is egy videót ami homemade újrahasznosítását mutatja be.
jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%
#10 Beidegelem magam feltalálom a vezetékes sört.
jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
67%

A jövőben élelmiszer csomagolásként is újra fogják tudni hasznosítani Mo.-on is, jelenleg még tudtommal nem, így más termékek alapanyagául szolgál.


Bécsben nagyon jó minőségű az ivóvíz és minden parkban van ivókút, néhol több is. Illetve az utcán is vannak ivókutak. Ilyen környezetben tudatossággal teljesen elkerülhető a műanyag palackok használata szerintem.

jún. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
68%

A jövőben vissza kéne menni a múltba, elhagyni a műanyagot. Szép és praktikus dolog hogy újrahasznosítják csökkentve a károsanyag kibocsájtást de attól a szemét még ott lesz, nem is beszélve arról hogy müanyag szennyezi a vizet és a szervezetbe is bekerül.


Egyébként érdekes mert mikor sima törékeny üvegből ittam vizet sokkal finomabb volt a műanyag palackozottnál.

jún. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Németben tudom, hogy a gép pogácsává préseli azokat és egy zsákba gyűjti. Ott is egészben kell visszavinni, mert a gép csak úgy veszi el.
jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Németországban az üdítök, ásványvizet nagy része olyan müanyag palackban kapható, ami 100 % recycled.
jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Juliusz48 ***** válasza:
21%
Nekem azért tetszik, hogy itt egyesek feltalálják az üvegpalackot, amit a súlya, és a sérülékenysége miatt vezettek ki a forgalomból. Ha nagyon keresek még találok a lomok között üveg Óbudai ásványvizes palackot, ahogy kólást is. Egyébként meg pont elég ledasrálni és újra palack előterméket fröccs-önteni belőle. Ha jól tervezték meg, még a címkét se kel majd levenni róla.
júl. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!