Mennyivel fognak drágulni az üditők/ásványvízek a kötelező visszaváltás miatt 2024-től?
ötven forint lesz az egységes díj,kötelezően visszaváltási díjas termékek körébe a tej- és tejalapú italtermékek kivételével minden üveg-, fém- és műanyag palackos és dobozos, csomagolása tartozik.
Én olyan +100 ft tippelek mert üzleteken egyéb sarc is lesz amit gondolom mi fogyasztók kell fizessük
Az üdítő ára nem változik max az inflációt követik.
A betetdij ahogy írtad 50 Ft plusz.
Amugy ez igy akkora baromság.
pl: Mi eddig is zselektíven gyűjtöttük a szemetet otthon!
Most meg majd vissza kell vergődnünk a boltba, ott elérni hogy vissza adják majd a pénzt.
Eddig ugye mi ezt otthon megoldottuk
És ne legyenek senkinek illuziói... A Bolti visszaváltás tuti hogy nem lesz zökkenőmente... Pl: elromlott az autómata, tele a raktárunk ezért nem veszünk vissza pár napig, estleg sorba kell állni és a többi gebasz.
Ugy fa szság az egész ahogy van a szerény véleményem szerint.
Most is aki eddig leszarta a szelektiv hulladékgyűjtést azok nagy része most is lefogja, benyeli az + 50 forintot és bebassza a sima kukába a flakont egyebeket mint eddig.
#5 ezt a baromságot hol olvastad? Vagy csak a hangok mondták a fejedben? Képzeld egy csomó országban van betétdíjas rendszer, és probléma nélkül működik.
De nem, neked muszáj minden mögé összeesküvés elméleteket kitalálnod, meg fejben kombinálni, hogyan lehet kihozni a dolgot rossznak.
#6 Na, akkor tegyünk mögé matematikát, hogy lásd, miért van fenntartása pl. a #4-nek, és miért nem csak a fejében mondják a hangok.
Közben ne felejtsük el egy pillanatra sem, hogy ez Magyarország.
Tehát a matek. 3,5 milliárd palackkal számolnak évente.
Ez 175 milliárd Ft, amit termékdíjként végül is a vevő fizet be a rendszerbe, amit a MOL üzemeltet. Tehát a végállomás nem az államkassza.
Tehát 175 milliárd. Jelenleg a csomagolási hulladék 20%-a jó, ha visszakerül. Ebben az esetben tehát a 20% betétdíja cirkulál a rendszerben, a maradék 80%-ot a vevő kifizeti a boltnak, a bolt továbbutalja a MOL-nak, a MOL pedig köszöni. Tehát 175 milliárd 80%-a, 140 milliárd megjelenik a MOL-nál, forrása az állampolgárok zsebe volt.
Tegyük fel, hogy ennek hatására felmegy a visszaváltásunk aránya 70%-ra. Ekkor mondjuk keletkezik a mostanihoz képest 3,5x akkora szeméthegy, mint eddig, és ember nincs, aki megmondja, hogy ezzel mi fog effektíve történni, de ez most mindegy.
De ezen a szinten is marad a MOL-nak több, mint 52,5 milliárd Ft-ja évente, amit az állampolgárok évről évre beletesznek. A cél a 90%-os visszagyűjtés lenne, ebben az esetben "csak" 17,5 milliárdba kerül ez a vásárlóknak. Minden évben.
Tehát 2024-ben ennek a költsége 175 milliárd (az induló díj, a rendszer "feltöltése"), aztán mondjuk 3 év alatt 70%-ra, 10 év alatt 90%-ra emelkedik a visszavitel, ez esetben így néznek ki a számok:
1. 175 mrd
2. 87,5 mrd (50% visszavitel)
3. 52,5 mrd (70% visszavitel)
4-10. átlagosan 35 milliárd 6 éven át, összesen még 210 milliárd.
Tehát az első 10 évben beleteszünk mi vásárlók 525 milliárd Ft-ot, hogy cserébe rakosgassuk a palackjainkat, ahelyett, hogy otthon összenyomjuk és kidobjuk az egyébként is működő szelektívbe.
#7 jól levezette
Egy parasztvakítás+ újabb sarc a kisembereknek
Fideszes tolvaj intézkedés.
Hogy miért nincs értelme:
1.Nem lehet mindent újrahasznosítani
2.Magyarországon gyerekcipőben jár az újrahasznosítás
3.Úgyis egy szemétégetőbe megy
4.Időpocsékolás sorba állni 50- pár száz forintért
5.Nem lesz kis boltokban visszaváltásra lehetőség így falun nincs értelme
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!