Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Az emésztéselősegítő teának...

Az emésztéselősegítő teának keserűnek kell lennie?

Figyelt kérdés

Vettem egy doboz Herbária teát, iszonyat keserű. Mitől lehet ilyen borzasztó keserű íze?

Ezek az összetevői:

borsosmentalevél (Menthae piperitae folium), orvosi zilíz gyökér (Althaeae radix), igazi édesgyökér (Liquiritiae radix), fehér üröm leveles vagy virágos hajtás (Absinthii herba),keserű édeskömény termés (Foeniculi amari fructus), orvosi pemetefű virágos hajtás (Marrubii herba), kamillavirágzat (Matricariae flos).


2022. febr. 23. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ezek a fajta gyógyteák keserűek. Ne áztasd túl sok ideig.
2022. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a keserű anyagok emésztést segítő hatásúak.
2022. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyteák általában nem gyümölcsteák. De még azoknak sincs jó ízük, ha nem teszel bele cukrot. Ezeknek pedig mindig keserű ízük van, bármiféle ízesítés pedig nyilván tilos bele, ahogy a fémkanál, fémszűrő is. Nyírfalevéltea íze is szinte elviselhetetlen, de a hatásuk mindig nagyon jó.
2022. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Még sosem ittam korábban és meglepődtem a “méreg” keserű ízén. De akkor megnyugodtam, hogy ilyennek kell lennie.:)
2022. febr. 23. 22:22

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!