Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen a french press által...

Milyen a french press által készített kávé íze a főzött kávé ízéhez képest?

Figyelt kérdés
Szeretem a főzött (kotyogós) kávé ízét, ahhoz képest milyen az íze?
2020. okt. 2. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem annyira "égetett" ízű.

Nekem pl. jobban ízlik, mert nem szeretem a túl "sűrű" kávét.

2020. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyengébb, kicsit "vizesebb" talán. Kellemes egyébként, mondjuk késő délután, amikor az ember már nem akar annyira bepörögni, de minden más alkalomra a kotyogósat preferálom :))
2020. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 uuutika válasza:

Igazából nekem az egyik kedvenc kávém a french press, ahogy írták sokkal lágyabb a végeredmény, ugyanakkor sokkal gyümölcsosebb, savasabb jegyeket kap a kávé. Ez persze attol is fugg, hogy milyen kavet használsz általában a french press kávékhoz közepes porkolesu kavebabokat erdemes venni, mivel ezek sokkal gyümölcsosebbek, mint a halálra pörkölt kávék. Ha erdekel leirom az en kedvenc receptemet, bár tudom ahány ház annyi szokás.

Szoval 16 g kávé kozepes, durva orlessel. 250 ml viz lehetoleg ne csapvíz legyen. Elso lepes a kavet felontod vizzel, nem kevered meg nem nyulsz hozza hagyd egy 5 percet állni, majd 5 perc után egy kanállal keverd meg es ted ra a tetejét, de ne nyomd le a dugattyút 3 percig kell varni utánna 3 perc utan lassan nyomd le a dugattyút es varj meg egy 2 percet. Ha letelt az ido öntsd ki a kávét, de egy kicsit hagyjál benne a french pressben mivel az utolso kortyok túl oldottak ergo tul keserű lesz tőle a végeredmény. Majd ihatod is a finom kávédat

2021. ápr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 uuutika válasza:
Ja még egy dolog elterjedt az a butaság higy a french press egy lágy, gyenge teahoz hasonló kávé, ez nem igy van a french pressel lehet a legerősebb kávékat elkészíteni ugyanis minél tobb ideig oldódik a kávé a vizben annal tobb koffeint fog a viz a kavebol kijuttatni. Szoval egy 10 perces ázott french press kávé erősebb mint egy 30 masodpercig készített presso.
2021. ápr. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!