Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért van szinte az összes...

Miért van szinte az összes ital a boltokban már felbontva?

Figyelt kérdés

Szoktam venni mindenhol dolgokat.

Auchanban a biztonsági nyitás (nem tdom hogy hívják), az ami mondjuk a mandulatej kupakja alatt kéne legyen, nincs ott.

Vagy például gyümölcsleveket, látszik, hogy fel van bontva, pedig nem az elsőket veszem


Ez család?Vagy csak nekem furcsa?


2020. aug. 31. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktak felbonva lenni az italok a boltokban. Ha mégis ilyet látsz, vegyél ki egy másikat, ami nincs felbontva. Sokat járok boltokba, de soha nem láttam még ilyet.
2020. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol?! Mert hogy esetleg egy boltban ezt tapasztalod rendszeresen, azt elhinném, elképzelhető, hogy ott van egy notórius rongáló, aki "rájár" az italokra. De úgy egyébként abszolút nem számít ez általános jelenségnek. Én még nem is nagyon találkoztam ilyennel szerintem.
2020. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
En soha nem láttam bontott italt a polcokon. Szóval azzal az üzlettel lehet a baj.
2020. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom, hogy ilyen megtörténne akár csak egyetlen boltban is. Azt még elhiszem, hogy valami rongáló egyszer ilyet csinál, de egy bolt se hagyná, hogy ez rendszeresen megtörténjen, mert rohadt nagy kár nekik, és bármikor bármelyik vevő rájuk hívhatja a Hivatalt.


Nem arra gondolsz, hogy manapság már a kupak letekerésekor maga a kupak tépi ki a dobozban levő biztonsági fóliát? És erre hiszed, hogy már ki volt bontva.

2020. aug. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem láttam ilyet.

Te hallucinálsz/hülye vagy/troll vagy.

2020. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem arra gondolsz, hogy manapság már a kupak letekerésekor maga a kupak tépi ki a dobozban levő biztonsági fóliát? És erre hiszed, hogy már ki volt bontva."


Igen, ez a megfejtés.


Kedves kérdező, azokat az italokat TE bontod ki, csak eddig nem voltál tisztában ezzel az új nyitási technikával.

2020. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Az ibrányiberény tájéki bizgenytűtyüttyösi kóstoló rém garázdálkodik az ósan élelmiszer polcain. Belezabál a nyers húsba, ledarálja a zöldségeket és bekebelez és kipusztít mindent.
2020. aug. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tehat a kupak alatt volt egy kicsi hartya amit egyes tejeknel te tepsz le.

azonban a mandulaitaloknal mar letelpodve vettem...

2020. aug. 31. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy a 4. válaszomban kifejtettem nem úgy vetted, hanem ha megnézed a kupakját a doboznak, már olyan a kialakításuk, hogy a doboz első felbontásakor feltépik a fóliát is.
2020. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező...


Akkor tekintsük át újra.

A te mandulaitalod, mint sok másik dobozos ital, egy új nyitási technológiával készül.

Ennek lényege, hogy a kupak belső felén van egy műanyag bigyó (megnézheted) ami a kupak első elcsavarásakor feltépi a fóliát. A csavarás közben érezhető, hogy extra "erőkifejtést" igényel a dolog a kupak csavarásakor. De csak addig, amíg fel nem szakad a fólia. Tehát érezni lehet fizikailag, amikor felbontod.

ÉS amiről te beszéltél, hogy kézzel kellett feltépni régebben, nos, emlékezz, azok a műanyag "kupakok" téglalap alakúak voltak. Hogy kényelmesen hozzáférhess az ujjaiddal. Azonban a mandulaital kupakja kerek alakú és szűk nyílású. Tehát nem ujjal való nyitásra van tervezve. Amelyik pedig arra van tervezve, azon van egy műanyag gyűrű, amit le kell tépni. De ha azt a gyűrűt nem találod, akkor értelemszerűen ott sem volt. Ellenben a kupak belső felén ott az automatikus nyitóbigyó.

Ha a boltban egyenként kibontogatod őket, azzal gyakorlatilag tönkreteszed a terméket. Szóval nem ártana megbarátkoznod azzal a magyarázattal, amit a többiek leírtak. És akár magad is meggyőződhetnél a nyitási mechanizmusról, ha kezedbe vennél egy kupakot, és megnéznéd az alját.

2020. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!