Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Hogy tudnék filteres teát főzni?

Hogy tudnék filteres teát főzni?

Figyelt kérdés
Egy 300ml-es pohárba.
2020. aug. 26. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz egyszerű de ha pontosan követed az utasításaimat menni fog.Csak bízz magadban és bennem is.

1.Keresel egy 300ml-s poharat és előveszed,lassan le helyezed az asztalra/konyhapultra/stb.

2.A tea filtert belerakod a pohárba egy egyszerű mozdulattal.

3.A vízforalóba vizet teszel és bekapcsolod.

4.Ha a víz elérte a kellő hőmérsékletet leöntöd a tea filtert és vársz 3-5-8 percet.

5.Ízlés szerintem ízesíted mézzel,cukorral,citrommal,gyömbérrel.


Ui:Egészségedre.

2020. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De ha nincs vízforralód, csak tűzhelyed (akár gáz, akár villany) bekapcsolod, egy kis lábasban vizet melegítesz, és onnét töltöd rá a filterre a meleg vizet.

Célszerű egy kistányérral beborítani 10-15 percre, hogy a tea aromája kellően átkerüljön a teavízbe. Én teljesen natúr iszom, se cukor, se méz, se citrom, semmi egyéb. Ízlés dolga.

2020. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

a pohárba öntöd a vizet


beteszed a mikróba max hőmérsékleten 2-3 percre


kiveszed a pohár forró vizet


beleteszed a teafiltert


vársz pár percet, kevergeted a teát, nyomkodod a filtert hogy beízesítse


ízesíted valamivel ha úgy érzed


megiszod

2020. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. válaszoló receptjét módosíthatod úgy is, hogy a 2.és 3.pontot felcseréled!
2020. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Felborítod a poharat, leforrázod magad, káromkodsz, inkább hozzá se kezdj!
2020. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor jól gondoltam.
2020. aug. 26. 14:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy apró trükk: mikor öntöd a vizet a filterre, fogd a másik kezeddel a filter madzagját (ha van madzagja). A víz lendülete hajlamos berántani a vízbe a fülecskét a madzag végén. Rá is kötheted a pohár fülére, nehogy leforrázd a kezed. Persze ha madzag nélküli a filter, akkor mindegy.
2020. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Többiek nem írták, de a filtert azért vedd ki a pohárból, ha már letelt a pár perc.
2020. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De hőálló poharat használj. A sima vizespohár szétpattan a forró víztől.
2020. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még sosem pattant szét egy sem. Bár kifejezetten vékony falú üdítős pohárral nem próbáltam.


Ha vékony falú a pohár, akkor mikróban érdemes a vizet melegíteni, már eleve benne a pohárban, így nem éri hősokk.

2020. aug. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!