Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » A kávé az nem egy tudatmódosít...

A kávé az nem egy tudatmódosító szer? Van még, akire így hat?

Figyelt kérdés

Kb 3 éve szoktam rá, de az utóbbi időben próbálok róla leszokni, inkább kevesebb sikerrel.

Kb 2-3 napig bírom ki nélküle, de ha elkezdem megint, akkor:

Egy ingerült barom leszek adott szituációktól, bizonyos emberek elkezdenek hihetetlen módon idegesíteni.

Ha abbahagyom, ugyanazokkal az emberekkel az égvilágon semmi bajom, sőt, kifejezetten csak olyanok társaságát keresem.

És miért iszom akkor? Erőt ad, jobban alszom! tőle, ugyanakkor megnyugtat, jobban tudok koncentrálni. Azt mondják, felemeli a vérnyomást, hát én olyan álmos tudok tőle lenni, hogy átaludnám néha az egész napot.



2020. júl. 14. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy tudatmódosító. Ha rád így hat, akkor nem a kávéval van gond, hanem a buksiban.
2020. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Az egresszíó rész nem csak a kávéból ered ott már belső bajok vannak ha a kávé megvonástól így viselkedsz másokkal. Szerintem semmi baja nincs az embernek amig nem iszok rendszeresen és túlzottan sok koffeint.
2020. júl. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttkori ahdh esetében van olyan, hogy a kávé mellett is alszol. Pont úgy stimulálja az ingerek után kapkodó agyat, hogy beáll szintbe.


Lehet hogy nem addikicó van nálad, hanem pont alapból van egy hiányhelyzet amit sikerült így pont kiegyensúlyozni.

2020. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igyál koffeinmenteset.
2020. júl. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Igen tudatmódosító(papíron) Ahogy szinte minden értsd úgy. Konyhai fűszerektől kezdve a sajtig ilyen szempontból minden annak számít aminek ún. neurotoxikus hatása van az idegrendszerben. Megvàltozott érzelmi àllapotot a hormonok változása teszi lehetővé. Tehàt a szimpatikus vagy központi idegrendszerben különböző módon teceptorokat sitmulálnak. (Serkent, gátol vagy éppen visszagátlást csökkent vagy serkent) Magyarul valamilyen hatása van ezek közül. Az ilyen hatásmehanizmusú szereket nevezik tudatmódosító vagy pszichoaktív vagy hangulatjavító-módosító szernek. Egy családba tartozik a kávè és keménycuccok mert ugyan oly módon hatnak csak a faktor tér el. Ha ingerült vagy az elvonási tünet. Az addikció nagyban függ a használó személyiségétől, hogy milyen szert visz be és hogy mennyi ideig. Erről is le lehet szokni ha akarsz de az ingerültséget, fejfájást stb le kell küzdeni mert az idegsejtek érzékelik a változást és bizonyos szereknél ez nem kellemes lefolyású. Ha leszokás után ismét elkezdesz kávézni akkor sokkal rövidebb idő alatt áll be ugyan az a szint ami után ismét meg kell szenvedni a leszokással mert az idegsejtek emlékezősejtek.

Régóta vagyok kávéfüggő én is annyi különbséggel, hogy mára már sikerült napi 1 laza kávéra ráállni a töménytelen mennyiség helyett :D

2020. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez igen utolsó, köszönöm.

Némi változás, ha rádolgozik az ember, elég jó kis doppingszer, akkor nincsenek meg annyira a rossz mellékhatásai. :)

Kb 3 éve iszom, azóta még bőrproblémák is előjöttek, elég bosszantó. :(

2020. szept. 30. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!