Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Miért van létjogosultsága a...

Miért van létjogosultsága a palackos víz iparnak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az ország nagy részén iható a csapviz és szinte ingyen hozzáférhető.

Mégis műanyag palackos vizet vesznek emberek amit több száz kilométerről szállítanak oda.


Nem tűnik racionálisnak... 😁



2020. máj. 31. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Menteset én se veszek, de a bubisat szeretem...
2020. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Van aki egyszerűen nem szereti a csapvizet. Vannak helyzetek amikor az ember nem tud otthonról vizet vinni magának így vennie kell palackosat.
2020. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

1. az, amit a 2. válaszoló is mond

2. vannak különböző összetételű ásványvizek, a csapból pl. nem folyik lúgos kémhatású ásványvíz.

2020. máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
A csapvíz ugyan "iható", csak nem egészséges igen sok helyen, magas az arzéntartalma (Alföld nagy része) vagy vegyszermaradékok vannak benne, erösen vasas vagy lúgos és rossz íze van - szóval van ok arra, hogy miért vesz valaki inkább jó, kontrollált mindöségü palackos vizet.
2020. máj. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

a magyarországi csapvizek mind egészségesek, ahol magas az arzéntartalom vagy egyéb nehézfémtartalom ott a csőrendszer, és általában a lakás csőrendszere, ami miatt szar a víz összetétele


a palackos vizek jó része pedig nem is ásványvíz, hanem palackozott csapvíz


ettől független, aki nem főz baromi fűszeresen és sósan, az meg tudja különböztetni a vizek ízét is és lehet nem ízlik nekik

2020. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
"a magyarországi csapvizek mind egészségesek, ahol magas az arzéntartalom vagy egyéb nehézfémtartalom ott a csőrendszer, és általában a lakás csőrendszere, ami miatt szar a víz összetétele" - Ez a mondat önmagának mond ellent. A csapvíz ugyanis az, ami a csapból kifolyik, és ebből a szempontból lényegtelen hogy az a rendszer melyik pontján és mitől szennyeződik meg, mirte kijön a csapból.
2020. máj. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Sok minden van ami nem racionális. Nekem egyszerűen nem ízlik a csapvíz íze.
2020. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Nekem megy a hasam tole. De at akarok szokni ra lassankenf majd
2020. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Quatermain ***** válasza:
65%
Azt iszok 15 éve meg még sokan rajtam kivül. Mi a problémád!?
2020. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy egészséges, nálunk nagyon kemény és borzalmasan klóros. Lehet, hogy előírt határokon belül van minden érték, de förtelmes az íze.
2020. jún. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!