Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mitől lett ilyen barna az...

Mitől lett ilyen barna az üvegem alja?

Figyelt kérdés

[link]


Igazából azért vettem ilyet, mert azt olvastam, hogy ha van egy műanyag palackom amit mindig újratöltök akkor az egészségtelen... Na most az üveggel meg ez lett. Csak sima csapvizet töltöttem bele, és még kissé erős szaga is van.

Sajnos nem tudom mi a neve ennek és hiába gugliztam rá.

Érdekelne, hogy mi lenne az úgymond legegészségesebb megoldás.



2020. ápr. 18. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

el kéne néha mosogatni

az ott alga és penész


nem mellesleg penészes a szoba felső sarka is

2020. ápr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

de az ilyen üveget hogy tudod elmosogatni?

próbáltam de nem érek be az aljára.

illetve ha csak sima víz megy bele, akkor mitől penészedik? :(

2020. ápr. 18. 15:26
 3/7 A kérdező kommentje:

megoldottam a fehér cuccot mechanikusan leszedtem róla

a barnásat meg só+ecet oldattal

most szinte olyan mintha új lenne.


de a kérdés továbbra is az, hogy mitől lett ilyen, nem az hogy mit csináljak vele. az orvoslásnál is sokszor az a baj, hogy a tünetet orvosoljuk és nem az okot :(

2020. ápr. 18. 16:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínüleg a csapvíz vasas és amiatt szinezödött el, meg amiatt van szaga is.

Naponta célszerü kimosni (üvegmosó kefével nagyon jól megoldható), az ecet meg eltávolítja a lerakódást, utána fejjel lefelé, nyitva megszárítani.

2020. ápr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Ez egy igénytelen ivókulacs! Ránézésre meg lehet róla állapítani hogy nem sokat vagy elég régen volt rendesen elmosva.
2020. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


Mivel azt írja " nagyon praktikus, mert ha kiürült, elég csak langyos vízben elöblíteni." ezért nem is keféltem ki, csak már gyanús volt, hogy ilyen.

Veszek majd egy kefét hozzá :)

2020. ápr. 18. 17:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted az ivóvíz és a szád steril? Komolyan képes voltál úgy inni belőle, hogy nem mostad el????
2020. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!