Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb ital ezek közül?

Figyelt kérdés
A három tipikus szénsavas ital: Cola,Fanta,Sprite.

2020. febr. 11. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Cola > Fanta > Sprite
2020. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Talán, a Sprite.
2020. febr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
1. Cola, 2. Sprite, 3. Fanta
2020. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
fanta, kóla, sprite
2020. febr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én csak a Spriteot szeretem. Ha nincs más megiszom a kólát. A Fantát semmikép se.
2020. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen iható ezek közül a Cola, mert az nincs telenyomva édesítőszerrel.

Értem én, hogy gondoljunk a cukorbetegekre és a diétázni vágyókra, ezért van külön a light verzió. Azonban a normál változatot meg kellett volna hagyni cukrosan, mert így csak az édesítőszer ízt érzem rajta.

Amúgy a módosítás előtti sorrend: Fanta > Cola > Sprite

2020. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem

1.cola

2.fanta

3.sprite

2020. febr. 11. 22:25
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Sprite. A fanta nekem túl tömény és "műanyag narancs" ízű, a Cola/Pepsi pedig azért offos, mert ammóniás/szulfitos karamellel színezik. A mesterséges barna színezést ezekben a termékekben úgy állítják elő, hogy nagy nyomás és hőmérséklet alatt reakcióba hozzák a cukrokat ammóniával és szulfitokkal.


A kémiai reakciók a 2-methylimidazole (2-MI) és 4 – methylimidazole (4-MI) kialakulását eredményezhetik. Az amerikai szövetségi kormány megbízásából, laboratóriumi egereken és patkányokon végzett kísérletek kimutatták, hogy ezek a vegyi anyagok tüdő-, máj-vagy pajzsmirigy daganatot, vagy akár leukémiát okoznak.


Ezzel szemben a Sprite szimpla csapvíz felküldve jó sok cukorsziruppal, aromával és szénsavval (nincs benne semmi rákkeltő színezék). Persze ugyanúgy egészségtelen, mint a másik kettő, de engem valahogy mégis jobban "üdít", főleg egy jó dupla hambi után/mellett 🙂.


Nem vagyok egészségguru. Imádom a hamburgert és a gyrost és 1 vagy 2 hónapban egyszer megengedem magamnak a Mekis kaját vagy a KFC-t.


Viszont a Cola és a Fanta akkor sem jön be idehaza.


Legalábbis én életem legjobb Coláját idáig Szlovákiában ittam - mivel az ottani vizek minősége mérföldekkel jobb mint idehaza, ezért az ottani vizek felhasználásával készült Cola is jóval fölötte áll minőségben az itthoni változatnak. (Ugyanez a helyzet sör szempontjából is.)


De addig is maradnék a Spite-nál itthon.

2020. febr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
De szeretem az ilyen kérdéseket. Amelyik neked jobban ízlik, az a legjobb.
2020. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Cola.

2. Fanta.

3. Sprite.

2020. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!