A tea megromlik?

Figyelt kérdés
Találtam egy doboz japán teát a kamrában. Már évek óta ott áll, fémdobozban volt és benne vákumcsomagolású szarított tealevél (nem tudom milyen, mert japánul van ráirva). Megfőztem, nincs rossz ize. Lehet tőle valami bajom?

2020. jan. 14. 21:55
 1/6 anonim válasza:
100%
Sztem annyi idő alatt nem romlik meg amugy a meleg víz elpusztitja a baktériumokat szóval semmi bajod nem lesz tőle elméletileg!
2020. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem penészes, nem molyos, akkor bajod nem lesz tőle, legfeljebb az ízéből vesztett kicsit. (Amúgy nagy bajod a penésztől meg a molytól se valószínű, hogy lesz, bár előbbi hosszú távon káros lehet.)
2020. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
86%

1.józan paraszti ész :az embernek azér van szeme, orra, nyelve hogy használja.

Normálisan néz ki?

Normális szaga van?

Tea íze van?

Ezek az érzékszervek azért fejlődtek ki, hogy segítsék az embert.


Japán - japán tea általában minőségi.

Vákuum csomagolt - jó jel


A teának nincs sok tápértéke, tehát a bacitól nem romlik meg. (amit úgy ős felfőzöl, ergo megölöd, csak a nagyon régi kajákat kell kidobni, mert egyes bakteriumok mérgeket termelnek amik hőre se bomolnal el)

Ha penészes, dobt ki a francba, nem éri meh.

2020. jan. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden igaz, amit elmondtak.
2020. jan. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Idd meg nyugodtan, egészségedre!
2020. jan. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha eleve nem mérgező... :) és nincs megnedvesedve, bekukacosodva, bepenészesedve, stb, akkor semmi gáz, max a hatás, szóval intenzitás esetleg csekélyebb már, de ennyi.


(Először azt hittem lefőtt teára gondolsz... Mert azért pár nap után megposhad, vagy ha cukrot tettél bele, akkor megpempősödik. :)))

2020. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!