Hogyan legyek jobb kommunikációban: túl egyenes vagyok, ami másoknak nyersnek tűnik?
A múltam miatt én szeretem ha valaki velem egyenes, és én is az vagyok. Még ha nem is tetszik neki amit éppen csinálok, szeretem ha nyíltan közli velem, ne köntörfalazzon.
A probléma az, hogy magamból indulok ki. Egyszerűen későn veszem már észre, hogy például ezt nem kellett volna mondanom neki, mert ő nem olyan, mint én.
Vagy nem kellett volna mondanom, vagy valahogy be kellett volna "csomagolnom".
(Nekem is jobban esik, ha csomagolják, persze. De ha nincs becsomagolva, akkor se esik rosszul, max semleges)
Hogyan tudnék ezen fejleszteni? Hogy közöljek, célozzak embereknél dolgokra, anélkül, hogy megbántanám őket? Honnan tudjam még idő előtt, hogy ezt neki nem kéne mondanom?
Egyszerűen nincs hozzá érzékem, és még ha szeretnék is emberek között lenni, hogy ezt fejlesszem, az túl sok idő, és túl sok lehetséges emberi kapcsolatot "mérgezhetek" meg addig.
Tudnátok ajánlani pl. könyveket erről?
Egy mentálhigiénés szakember tudna segíteni,hogy ezeket a dolgokat begyakorold.Könyv most hirtelen nem jut eszembe.
Egyébként én is olyan vagyok aki az igazságot szereti mondani és hallani is.Általában nem szoktam megmondani mindenkinek,igyekszem finoman rávezetni az illetőt sőt az a leghatékonyabb ha úgy vezeted az illetőt,hogy ő maga jöjjön rá a megoldásra.Olvasgass kicsit a kommunikáció alapelveiről,a non verbális kommunikációról hátha találsz hasznos dolgokat benne a feltett kérdésre vonatkozóan.Azoknak szoktam direkt a képébe vágni az igazságot akik cinikusak velem, megpróbálnak lehúzni,hogy ők jobban érezék magukat.De erre is eddig 1-2 eset volt,az ilyenek társaságát inkább kerülöm és építő lelkületű emberekkel találkozom.
Én is ilyen vagyok. :D
Én az érettség jelének találom valahol, ha valaki érti: azért, hogy szókimondó vagy, nem ellensége akarsz lenni. Sőt, feltehetőleg, várod tőle az ellentétes véleményt, és bólogatnál rá. Egyenesen a baráti szándék jelének tekintheted esetleg, hogy nyíltan beszélsz, nem próbálod megvezetni.
Mivel van 1-2 baráti közegem, ahol az ilyen nyíltság megengedett/bevett, velem is megesik, hogy emlékeztetnem kell magamat, hogy nem mindenki reagál így.
Egyesek érzékenyebbek, vagy azt a gyerekkorban belenevelt hozzááláást mondják vissza, hogy az udvariasság fontosabb, mint az őszinteség, és esetleg elvágja veled a társalgást, mert "megsértetted", ami akkor külön jó, ha nem tájékoztat, hogy hol vannak a kerülendő "gombjai".
Szerintem csak annyi a trükkje a dolognak (és most nagyképűen olyasmiről beszélek, amit magam se csinálok jól), hogy az ember felismerje idejekorán, hogy milyen közegbe került. Ha valaki mond/mutat/csinál valamit, aminek nem érted az értelmét, és esetleg megjegyzést tennél rá, jusson eszedbe, hogy nem csapda-e, ami alapján eldönti, hogy "barát" vagy-e vagy "ellenség". Az emberek gyakran elejtenek nyílt jeleket, hogy mi az, amiről határozott véleményük van.
Ha nem közeli ismerősökkel vagy, akkor jó óvatosan viselkedni, akkor is, ha felbuzog benned a baráti érzelem és elengednéd magad.
Az udvariaskodás, lépésenként megközelítés Hogy könnyen visszakozhass/témát válthass, ha "vészcsengő"vel reagál), a barátságos érdeklődés, azok a dolgok keresése, amikben egyetértetek, meg szerintem egyszerű, a legtöbben kiskorban megtanuljuk.
Most már felismerted, akkor "csak" oda kell figyelni rá, amíg nem megy magától.
Nekem az segített, hogy azt gondoltam magamban, hogy az illetőnek "joga van azt tenni/csinálni, amit akar" - természetesen, ha semmi közöm nincs hozzá.
Amennyiben engem is érint a dolog, akkor inkább kérdezek, hátha közös nevezőre tudunk jutni. Úgymond rávezeted a jobb megoldásra...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!